Iwostin Sensitia - pierwszy krok do zdrowej skóry

Laboratorium Iwostin odpowiadając na oczekiwania polskich kobiet ze skórą wrażliwą, alergiczną i podrażnioną, wzbogaciło serię Iwostin Sensitia o dwa preparaty oczyszczające: Kojące mleczko i płyn micelarny. Formuły preparatów, bogate w składniki długotrwale nawilżające i odżywcze zapewniają delikatnie, a zarazem skutecznie zmywanie zanieczyszczeń oraz makijażu.

Iwostin Sensitia - pielęgnacja wrażliwej skóry

W przeprowadzonym na zlecenie Iwostin Sensitia badaniu konsumenckim zapytano polskie kobiety w jakich dolegliwościach wrażliwość ich skóry przejawia się najmocniej, co jest najbardziej dokuczliwe. Wyniki badania jasno wskazały, że głównym problemem związanym z wrażliwą skórą twarzy jest podrażnienie, uczucie ściągnięcia i napięcia skóry, spowodowane myciem twarzy wodą z kranu - dotyczy on aż 75% kobiet. Ten sam procent z nich stale odczuwa uczucie przesuszenia i ogólny dyskomfort. Ponad połowa respondentek boryka się z pieczeniem, mrowieniem i świądem, a objawy te utrzymują się dłużej niż kilka minut .

Dlatego stworzona w Laboratorium Iwostin linia preparatów oczyszczających Iwostin Sensitia delikatnie, a zarazem skutecznie zmywa zanieczyszczenia oraz makijaż, bez narażania skóry na kontakt z chlorowaną wodą, bez naruszania bariery hydrolipidowej naskórka. Wskazaniem do stosowania preparatów jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy, oczyszczenie, odświeżenie oraz pielęgnacja skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zmian alergicznych lub źle tolerującej wodę.

W skład linii wchodzą:

Iwostin Sensitia - kojące mleczko do twarzy

Wyjątkowo delikatnie oczyszcza skórę oraz usuwa makijaż twarzy i oczu, nie narusza naturalnej, hydrolipidowej bariery ochronnej skóry. Starannie dobrany skład pozostawia skórę nawilżoną, bez podrażnień. Zawiera substancje aktywne: wyciąg z alg morskich, Fucogel?, pantenol (prowitamina B5), alantoina, olej z pestek winogron, Natural Extract AP.

Iwostin Sensitia - k ojący płyn micelarny

Delikatnie oczyszcza skórę oraz usuwa makijaż twarzy i oczu, koi i nawilża oraz zapobiega przeznaskórkowej utracie wody. Zawiera substancje aktywne: wyciąg z alg morskich, pantenol (prowitamina B5), alantoina, olej z pestek winogron.

Cena: ok. 30 zł (215 ml), ok. 50zł (500 ml).

Składniki aktywne w linii oczyszczającej Iwostin Sensitia

Wyciąg z alg morskich - ze względu na wysoką zawartość protein, dostarcza skórze cennych substancji odżywczych. Zaopatruje ją w aminokwasy i składniki mineralne (m.in. jod, magnez, żelazo, mangan, miedź i cynk), przez co zapewnia prawidłowe nawilżenie i odżywienie.

Fucogel? - polisacharyd wyróżniający się długotrwałym działaniem nawilżającym, w porównaniu do kwasu hialuronowego. Tworzy film ochronny na powierzchni skóry, który stanowi zabezpieczenie przed utratą wody z komórek oraz przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Dzięki zawartości L-fukozy osłabia reakcje alergiczne.

Pantenol - doskonale przenika przez naskórek i dociera do głębszych jego warstw. Jest silnie działającym stymulatorem wzrostu i odnowy komórek zarówno naskórka jak i skóry właściwej.

Alantoina - pochodna mocznika, odpowiedzialna za pobudzanie wzrostu komórek. Posiada działanie wygładzające, zmiękczające skórę i łagodzące podrażnienia. Usuwa spękania i zgrubienia skóry.

Olej z pestek winogron - obecne w oleju nienasycone kwasy są dobrze przyswajalnym zespołem tłuszczy odbudowujących płaszcz lipidowy naskórka i normalizujących jego fizjologiczne właściwości ochronne (poprawia funkcjonowanie bariery ochronnej). Przeciwdziała utracie wody i hamuje procesy starzenia powierzchniowej warstwy skóry. Wykazuje silną aktywność przeciwutleniającą i wyjątkowe zdolności usuwania wolnych rodników.

Natural Extract AP - wzmacnia płaszcz hydrolipidowy skóry, zapobiegając utracie wody z naskórka. Koi i łagodzi podrażnienia skóry.

Materiały partnerów

zobacz kosmetyki iwostin

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.