Od czego zależy objętość włosów?

Nie jesteś skazana na płaską, przylegającą do głowy fryzurę! Eksperci firmy Nivea opowiadają o tym, dlaczego włosy są pozbawione objętości, jak je stylizować, żeby dodać im energii i jakich składników szukać w kosmetykach do pielęgnacji.

Jak szybko ułożyć włosy? Radzi fryzjer!

Od czego zależy objętość włosów?

Dr Frank Schwanke: Jedną z głównych przyczyn braku objętości jest sama średnica włosa - włosy o średnicy mniejszej niż 60 mikrometrów definiuje się jako włosy cienkie, które naturalnie posiadają mniej objętości. Innym powodem jest struktura włosa. Włos kręcony ma po prostu więcej objętości niż włos prosty. Ponadto, wpływ na objętość włosów ma również stopień ich sztywności, czyli zdolność włosa do utrzymywania się z dala od głowy.

Czy produkty nadające włosom objętość działają na każdego rodzaju włosach?

Sepideh Jaberi: Tak. Produkty te zwiększają objętość każdego rodzaju włosów, bez względu na to czy mówimy o włosach cienkich, normalnych czy zniszczonych. Ponadto nie obciążają włosów i powodują, że stają się one miękkie w dotyku. To dzięki naturalnym olejkom i substancjom odżywiającym.

Wypadanie włosów: jak rozpoznać ten problem?

Które składniki produktów nadają włosom większej objętości?

Dr Sven Fey: Kluczowe składniki odpowiedzialne za efekt objętości to specjalne polimery (w produktach Nivea zawarte są w systemie Style Infusion System). Polimery te otaczają włos i pogrubiają go już podczas mycia włosów. W trakcie suszenia suszarką tworzą one na włosach efekt "push-up" i zwiększają objętość fryzury.

nivea

Kosmetyki Nivea Volume Sensation: odżywka, szampon, pianka i lakier. ceny: od ok. 9 do 13 zł.

Czy jest szybki sposób na zwiększenie objętości włosów?

Sepideh Jaberi: Lakier można stosować tak samo, jak każdy inny lakier, w celu nadania fryzurze ostatecznego szlifu. Można jednak użyć go w inny sposób: włosy suszymy, a następnie kierujemy głowę w dół i spryskujemy lakierem. W ten sposób rozprowadzamy produkt pomiędzy włóknami włosów, a jego formuła jest w stanie stworzyć między nimi poduszki powietrza, nadając naszej fryzurze maksymalną objętość.

Jak wygląda badanie trychologiczne włosów? Sprawdzamy!

Jakie kosmetyki są polecane w celu nadanie fryzurze objętości?

Sepideh Jaberi: Szampon i odżywka z linii Volume Sensation Nivea zawierają stylizujące polimery, tak samo jak wszystkie pozostałe produkty z linii Volume Sensation. Budują one strukturę włosów już podczas mycia i stanowią doskonałą podstawę dla widocznego zwiększenia objętości. Te produkty pielęgnacyjne doskonale uzupełniają się z produktami do stylizacji z linii Volume Sensation. Przed wysuszeniem włosów suszarką nakładamy spray unoszący włosy u nasady, który nadaje objętości tuż przy samej linii włosów.

Objętość na całej długości włosów możemy uzyskać stosując balsam bez spłukiwania lub piankę do włosów, wybór zależy od rodzaju włosów i naszych osobistych preferencji. Balsam bez spłukiwania to produkt pielęgnacyjny odpowiedni szczególnie dla włosów cienkich i zniszczonych.

Odpowiedzi udzielili:

Chemik dr Sven Fey, szef działu rozwoju produktu dla linii produktów do pielęgnacji włosów Nivea w Hamburgu, farmaceutka Sepideh Jaberi - szef działu rozwoju produktu dla linii produktów do stylizacji włosów Nivea oraz dr Frank Schwanke, który od dwóch lat nadzoruje zespoły ds. pielęgnacji i stylizacji włosów.

Więcej o: