Shock Absorber - biustonosz, który wspiera kobiety podczas ćwiczeń

Shock Absorber to marka, która specjalizuje się wyłącznie w produkcji biustonoszy sportowych. To ulubiona marka kobiet, uprawiających różne dyscypliny sportu - biegających, ćwiczących fitness, tańczących, jeżdżących na nartach. Konstrukcja biustonosza została opracowana w wyniku badań nad ruchem biustu podczas ćwiczeń. Weź udział w naszym konkursie, żeby wygrać model idealny dla siebie!

Shock Absorber to marka, która specjalizuje się wyłącznie w produkcji biustonoszy sportowych. To ulubiona marka kobiet, uprawiających różne dyscypliny sportu - biegających, ćwiczących fitness, tańczących, jeżdżących na nartach. Marka jest regularnie nagradzana przez światowe tytuły: "Runner's Word", "Running Fitness" oraz "Women's Running Magazine" i wciąż zdobywa kolejne wyróżnienia w kategorii najlepszych biustonoszy sportowych.

Badania nad biustem podczas ćwiczeń

Konstrukcje biustonoszy Shocka, jako jedyne, są oparte na bazie testów wielu różnych poziomów aktywności ciała kobiety. Okazuje się, że ruch biustu w każdej czynności fizycznej przebiega inaczej. W związku z tym Shock zaproponował dobór odpowiednio wyspecjalizowanego stanika do poszczególnych partii ćwiczeń.

Shock Absorber rozwinął się dzięki badaniom naukowym, sprawdzającym wpływ ćwiczeń na piersi. Podczas ostatniego badania zleconego przez Uniwersytet w Portsmouth, Shock Absorber połączył siły z dr Joanną Scurr, profesor Biomechaniki Biustu, pomogła nam zrozumieć, jaki wpływ ma bieganie czy w ogóle aktywność na kobiece ciało. Efekt badań:

- W trakcie biegania piersi odbiają się do 14 centymentrów od ciała. W trakcie godzinnego biegu Twoje piersi pokonują średnio drogę około 430 m, a duże, nawet do 1,5 km,

- w trakcie biegu, biust wykonuje ruch odwróconej ósemki. Na tej podstawie opracowano system biustonosza, który daje zdecydowanie większe wsparcie kobietom, podejmującym tę aktywność fizyczną,

- w trakcie biegu piersi narażone są na wstrząsy, co powoduje zanik jędrności,

- długotrwały bieg powoduje poważne rany, spowodowane otarciami pod pachami,

- nadmierna potliwość powoduje otarcia skóry o tkaninę,

- ruch biustu powoduje ból , który zmniejsza koncentrację na aktywności.

Wyniki badań pokazały, że noszenie biustonosza Shock Absorber Run Bra podczas ćwiczeń jest dwa razy bardziej efektywne niż noszenie zwykłego stanika i zmniejsza podskakiwanie piersi aż o 78% (2009, Uniwersytet w Portsmouth - test porównawczy z użyciem biustonosza sportowego i z całkowitym brakiem biustonosza; wynik odnosi się do modelu S5044).

Strój na fitness - zobacz, jaki wybrać?

Biustonosz z fiszbinami (ACTIVE FLEXI WIRE S 00HI)

shock absorber

Inspiracją do stworzenia tego modelu były potrzeby kobiet, które ćwiczą na siłowni kilka razy w tygodniu i chcą mieć jeden biustonosz spełniający funkcję bielizny codziennej i sportowej. Active Flexi Wire łączy zaawansowaną technologię zapewniającą maksymalne podtrzymanie piersi podczas aktywności sportowych z kobiecym krojem, dzięki któremu biust jest ładnie wyeksponowany. Elastyczne fiszbiny i miękkie miseczki idealnie dopasowują się do ciała. Wyściełane delikatną tkaniną, dopasowany szerokie, regulowane ramiączka oraz obwód tworzą stabilną konstrukcję unieruchamiającą piersi. Ramiączka można nosić klasycznie lub na krzyż, a wygodne zapięcie z tyłu ułatwia wkładanie i zdejmowanie biustonosza. Oddychający materiał szybko wysycha, co zwiększa komfort w czasie treningu. Dostępny w rozmiarach: 70-85B-G. Sugerowana cena ok. 200 zł.

Biustonosz biegowy (ULTIMATE RUN BRA S 5044)

Pixelate Imaging Pixelate Imaging

Jest to jedyny tak wysoce wyspecjalizowany biustonosz przeznaczony dla biegaczek. Wykonany z ponad 39 elementów, idealnie współgra z naturalnym ruchem piersi podczas biegu (imituje ruch odwróconej 8, czyli taki w jakim poruszają się piersi podczas biegu), jednocześnie niwelując go nawet o 78%. Wszystkie szwy wewnętrzne zostały w nim ukryte w taki sposób, aby zapobiegać otarciom powodowanym długotrwałym treningiem. Strona wewnętrzna stanika wykonana z delikatnej tkaniny i specjalne podszycie zapięcia pod haftkami dodatkowo chronią ciało przed mikrourazami i uciskami, zwykle towarzyszącymi ekstremalnemu wysiłkowi. Wiele uczestniczek maratonów uskarża się na otarcia sutków w czasie biegu. Biustonosze Shock Absorber zabezpieczają przed takimi zagrożeniami właśnie dzięki zastosowaniu odpowiedniej tkaniny. Konstrukcja podwójnego zapięcia z tyłu jest stabilna i nie grozi jej rozpięcie czy rozregulowanie podczas biegu. Poza tym sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy i ułatwia zdjęcie biustonosza ze spoconego ciała. Obwód (gumka) ściśle przylega do ciała, a specjalny pogłębiony krój stanika sprawia, że nie uciska on pod pachami. Siateczka oddychająca w miejscach najbardziej narażonych na potliwość, jak dekolt, miejsca pod piersiami i ramiączka wysycha błyskawicznie, dzięki czemu biegaczki mogą czuć się komfortowo i pewnie w każdym momencie treningu. Dodatkową zaletą są elementy odblaskowe - istotne podczas treningu na zewnątrz. Ultimate Run Bra idealnie sprawdzi się również przy sportach z rakietą, joggingu, jeździe konnej, na rolkach, łyżwach i nartach. Dostępne rozmiary: 65-80A, 65-85B-G. Sugerowana cena 239 złotych.

Biustonosz na fitness (ACTIVE MULTI SPORTS SUPPORT S 4490)

Pixelate Imaging Pixelate Imaging

Model sportowego mini topu z wbudowanym podtrzymaniem i podwójnym zapięciem z tyłu. Konstrukcją i działaniem przypomina asekuracyjną uprząż. Wygodne tylne zapięcie ułatwia zdejmowanie i wkładanie biustonosza. Ukształtowane, regulowane ramiączka wyściełane delikatną tkaniną doskonale podtrzymują wchłaniającego nadmiar wilgoci i przepuszczającego powietrze idealnie nadaje się do bardziej wymagających dyscyplin piersi. Wykonany z materiału sportowych. Uchodzi za jeden z najwygodniejszych staników sportowych z kolekcji Shock Absorber. Dostępny w rozmiarach: 70-85B/C, 65-90D/E, 60-90F-L. Sugerowana cena 209 złotych.

Biustonosz do gimnastyki (ULTIMATE GYM BRA S 002Z EXTREME SUPPORT)

shock absorber

Został stworzony dla wielowymiarowego zabezpieczenia i podtrzymania biustu. Łączy najlepsze rozwiązania sprawdzone w kultowych modelach Shock Absorber dla maksymalnego zwiększenia komfortu ruchu podczas średniozaawansowanych Dodatkowe górne zapięcie z tyłu, takie jak w modelu S4490 Active Multi Sport Support, chroni ciało przed obtarciami. Poza tym teraz jest jeszcze wygodniejsze, bo znajduje się niżej, przez co łatwiej do niego sięgnąć. aktywności sportowych. Szerokie, wyściełane delikatnym materiałem, regulowane ramiączka, jak w S5044 Ultimate Run Bra, zapewniają doskonałe podtrzymanie piersi. Model ten gwarantuje podtrzymanie biustu na poziomie 74%, jednocześnie nie krępując ruchów. Szerokie, wyściełane miękkim materiałem ramiączka i specjalnie podszyte zapięcie pod haftkami chronią ciało przed otarciami nawet podczas ćwiczeń na macie. Dzięki siateczce oddychającej pod biustem, na ramiączkach i na dekolcie stanik szybko wysycha i może pozostać na ciele przez wiele godzin. Materiał pochłaniający nadmiar wilgoci i przepuszczający powietrze sprawdzi się przy mniej i bardziej wymagających dyscyplinach sportowych. Wygodne podwójne zapięcie z tyłu ułatwia zdejmowanie i wkładanie biustonosza. Dodatkową zaletą jest specjalny uchwyt do zaczepienia kabla od słuchawek. GYM BRA doskonale sprawdzi się we wszystkich średnio intensywnych sportach tj.: fitness (także ten z elementami tańca i sportów walki), jazda na rowerze i ćwiczenia na siłowni. Dostępne rozmiary: 70-75A, 70-85B/C, 65-85D-K. Sugerowana cena detaliczna 235 złotych.

Wyłącznym dystrybutorem marki Shock Absorber w Polsce jest firma AB OVO Lingerie. Więcej informacji o Shock Absorber na stronie abovolingerie.com . Zapraszamy też na profil Facebookowy Shock Absorber.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.