Chcesz uczyć o zdrowych nawykach? Pomoże Coaching Zrównoważonego Stylu Życia

Na Uniwersytecie Łódzkim ruszają studia podyplomowe Coaching Zrównoważonego Stylu Życia. To pierwsze tego typu studia w Polsce, które są odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie prozdrowotnym stylem życia.

Psychodietetyka: zobacz, czym różni się diet coach od dietetyka.

Studia będą dostarczać wiedzy w trzech najważniejszych elementach: odpowiednia dieta , aktywność fizyczna, stabilność emocjonalna oraz psychiczna. Efektem trzysemestralnych studiów będzie wykształcona kadra coachów personalnych , osób, które będą umiały wspierać w najistotniejszych sferach funkcjonowania człowieka. Absolwent będzie posiadał wiedzę na temat zdrowego odżywiania i wyrabiania nawyków żywieniowych. Pozna najlepsze sposoby na rozwijanie aktywności ruchowej czy prowadzenia negocjacji i panowania nad emocjami.

- Ukończenie studiów podyplomowych daje uprawnienia do wykonywania nowego zawodu - mówi dr hab. Elżbieta Jung, kierownik studiów - Zapotrzebowanie w tym obszarze jest ogromne i z kompetencji coachów chętnie koszystają wszelkie instytucje dbające o kondycję fizyczną i psychiczna swoich pracowników. Z kolei to, przekłada się na uzyskiwanie coraz lepszych efektów w pracy - dodaje.

Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego czy Polskiej Izby Coachingowej. Wśród nich znajdziemy m.in. Urszulę Mijakoską autorkę książki "Diet Coaching".

Studia ruszą w marcu tego roku, a starać się o udział w nich może każdy, kto posiada dyplom licencjacki lub magisterski z obszarów: nauk humanistycznych, nauk społecznych, nauk o zdrowiu i kultury fizycznej. Więcej informacji o studiach dostępnych na stronie: www.nazdrowie.uni.lodz.pl/studia .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.