Fryzury na trening - 5 prostych i wygodnych propozycji z wybiegów

Podczas treningu chcesz skupić się tylko na ćwiczeniach, a nie na plączących się wokół twarzy kosmykach? Dlatego fryzury na trening muszą być wygodne i łatwe do zrobienia. A przy tym mogą być także modne. Zainspiruj się tym, co projektanci zaproponowali na sezon jesień/zima 2012/2013. Te praktyczne fryzury z wybiegów przetrwają nienaruszone cały trening.

Niski kucyk

ZEPPELIN/EAST NEWS

Aleksander Berardi pokaz - różne oblicza kucykaAleksander Berardi pokaz - różne oblicza kucyka Fot. Eastnews Fot. Eastnews

Taka wersja kucyka to niekwestionowany hit pokazów jesień/zima 2012/2013. Z powodzeniem możesz skopiować ją na ćwiczenia. Przed treningiem zrób przedziałek z boku, zaczesz włosy do tyłu lub na bok i zbierz je w kucyk. Przed związaniem nie musisz używać żadnych kosmetyków, ale odrobina żelu w sprayu lub lakieru usztywni i utrwali włosy.

Niedbały koczek

Fot. MONDADORI PHOTO

Gładkie fryzury, Jonathan SaundersGładkie fryzury, Jonathan Saunders EAST NEWS/ EAST NEWS/

Tę prostą fryzurę nosiły modelki na pokazach Diane von Furstenberg i Roksany Ilinic. Żeby ją wykonać, zrób kucyk nisko nad karkiem i wyciągnij kilka pasemek wokół głowy. Następnie włosy opleć wokół gumki, a końcówki włóż za gumkę. Fryzura będzie lepiej wyglądała, jeśli spryskasz włosy kosmetykiem nabłyszczającym. Dla lepszego utrwalenia załóż opaskę. W tym sezonie modne są zarówno ozdobne, jak i szerokie, bawełniane.

Korona z warkocza

Gładkie fryzury, Jonathan Saunders Fryzury na fitness

ValentinoValentino east news east news

Zaplatanie warkocza wokół głowy wymaga nieco wprawy, ale warto poćwiczyć, bo taka fryzura wygląda bardzo efektownie. Wydziel 3 centymetrowe pasmo włosów nad czołem, z reszty włosów zrób koczek. Zacznij zaplatać od lewego ucha. Dobieraj włosy z obu stron, starając się, żeby warkocz przylegał do głowy. Skończ zaplatanie za prawym uchem i przypnij koniec wsuwkami lub zwiąż gumką. Jeśli chcesz, żeby warkocz wyglądał tak, jak na pokazie Valentino, poluzuj go lekko i wyciągnij kilka pasemek nad uszami. Fryzurę spryskaj lakierem lub sprayem z solą morską.

Dredy w wersji light

Fendi FW 2012Fendi FW 2012 East News East News

Fendi FW 2012Fendi FW 2012 East News East News

Jeśli szukasz bardziej nietypowej propozycji, zainspiruj się pokazem Fendi. Wygładź włosy, nakładając na nie wosk do stylizacji. Zrób przedziałek na środku głowy. Wydziel pasma przy uszach, podziel je na dwie części i mocno skręcaj je wokół własnej osi i wokół siebie. Zrób z nich opaskę. Końce przypnij za uszami. Resztę włosów zbierz w dwa kucyki. Skręcaj je tak jak pasemka z opaski.

Koczek-banan

Pokaz Dolce Pokaz Dolce  Fot. Eastnews Fot. East-news

Pokaz Dolce EAST NEWS/x EAST NEWS/x

To propozycja na szybką zmianę fryzury przed ćwiczeniami. Będziesz potrzebowała jedynie kilku wsuwek i, jeśli chcesz zmierzwić grzywkę, mocno utrwalającego lakieru. Zbierz włosy z tyłu głowy i upinaj je partiami, podwijając końcówki pod spód. Jeśli masz długie włosy, najpierw poszczególne pasma zroluj na palcu, a potem przypnij.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.