Uwaga! Doczekaliśmy się pierwszych oficjalnych Mistrzostw Polski Pole Dance!

Pole Dance, czyli taniec na rurze - niegdyś kojarzony jedynie z klubami nocnymi i striptizem - dziś rodzi się na nowo. Dziś jest manifestem silnych kobiet: wewnętrznie i zewnętrznie, gdyż oprócz odwagi, by przełamywać stereotypy, Pole Dance wymaga ogromnej sprawności fizycznej. Wreszcie przyszedł czas na pierwsze Mistrzostwa Polski Pole Dance!

Dołącz do nas na Facebooku

Już 3 czerwca w Skaryszewie odbędą się Pierwsze Oficjalne Mistrzostwa Polski Pole Dance. Jest to pierwsze tak ważne i oficjalne wydarzenie dla tej dziedziny tańca, która wreszcie została oficjalnie uznana za kategorię dyscypliny sportu, a tegoroczne mistrzostwa są pierwszymi w historii Polski.

Pole Dance coraz bardziej popularny

Na całym świecie sport ten rozkwita - powstają kolejne szkoły, organizowane są konkursy, turnieje, zawody i mistrzostwa. Na świecie istnieje ponad 50 organizacji, które maja jeden cel - Pole Dance ma się znaleźć na Olimpiadzie i tym samym już kompletnie odsączyć wizerunkowo od tańca gogo.

Kilka słów o organizatorze

Organizatorem Pierwszych Mistrzostw Polski Pole Dance jest Stowarzyszenie Pole Dance Sport Polska i Polski Związek Tańca Sportowego, a organizatorem wspierającym Pole Dance Project - Agencja i Studio Tańca.

Osobą, która łączy dwie w wymienionych organizacji, i która zainicjowała wydarzenie, jest Natalia Maria Wojciechowska- Prezes stowarzyszenia i Dyrektor Artystyczna Pole Dance Project.

Do tej pory udało jej się wprowadzić pole dance, jako pierwszej na świecie do teatru publicznego - teatru Rampa, co z pewnością w Polsce i na świecie było wydarzeniem bez precedensu. Zorganizowała też pierwszy w Polsce międzynarodowy konkurs tej dyscypliny - Pole Dance Cup.

Odbyły się już dwie edycje tego wydarzenia. Natalia Maria Wojciechowska założyła Stowarzyszenie Stowarzyszenie Pole Dance Sport Polska, które reprezentuje nasz kraj na międzynarodowej arenie Pole Dance. Jest ona również współorganizatorką Pole Dance Show Contest 2012- zawodów organizowanych przy gali MMA w Pleszewie. Jednak najważniejszym wkładem Natalii Wojciechowskiej działającej w duecie z Prezesem Polskiego Związku Tańca Sportowego - Ryszardem Nowogórskim w zmianę sytuacji pole dance w Polsce, jest doprowadzenie do oficjalnego uznania pole dance przez Ministerstwo Sportu jako kategorii dyscypliny sportowej i przypisanie go do dyscypliny sportowej - taniec sportowy. Ponadto widzowie TVN na pewno pamiętają sylwetkę Natalii Wojciechowskiej - eterycznej baletnicy z programu "Mam Talent", w którym zachwyciła i jury i widzów.

Z pewnością interesującym dla widza będzie fakt, że ta doświadczona tancerka klasyczna zajmuje się pole dance, przełamuje stereotypy i walczy o zaistnienie polskiego tańca na rurze na arenie światowej, a w Polsce integruje środowisko pole dance.

Czas na Pierwsze Mistrzostwa Polski Pole Dance

Dla świata pole dance jest to wydarzenie o ogromnej randze. Mistrzostwa odbędą się najprawdopodobniej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, a zwycięzcy wejdą w skład oficjalnej kadry narodowej i będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Pole Sport w Londynie, Europejskich Mistrzostwach Pole Dance w Rzymie i kolejnych Mistrzostwach Pole Dance w Zurychu! Gwarantowana jest zarówno ogromna liczba zgłoszeń oraz gości. Już dziś swoje uczestnictwo zapowiadają najlepsi tancerze pole dance w Polsce. Warto zaznaczyć, że poprzednie konkursy pole dance były transmitowane jedynie za pośrednictwem Internetu, jednak pomimo niewielkiego kanału dystrybucji, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zawodach oprócz amatorów tego sportu, z pewnością pojawią się także celebryci związani z tańcem - którzy już mają za sobą kursy pole dance w różnych szkołach.

Dodatkową atrakcja i dla widzów i dla zawodników będzie występ gwiazdy świata Pole Dance - Valerii Bonalume - obecnej Mistrzyni Pole Dance - Włochy.

Więcej informacji o Mistrzostwach:

www.poledancesport.pl

_

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.