Jaką fryzurę wybrać na siłownię?

Nie dajcie się zwieść pogodzie za oknem - kalendarzowa wiosna w pełni! Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami i zaraz będziemy odsłaniać ramiona, nogi, biodra. Czas ruszyć w siłownię! By jednak trenować regularnie, trzeba to lubić i czuć się komfortowo. Zwróć uwagę nie tylko na wygodny i estetyczny strój, ale także na włosy. Eksperci DEGAŻERII podpowiedzą Wam jak to zrobić, rozpoczynając tym samym nowy cykl poradnikowy w serwisie fitness.sport.pl!

Dołącz do nas na Facebooku

Podczas ćwiczeń najważniejszy jest komfort. Wpadające do oczu kosmyki? Rozplątującą się fryzura w trakcie zajęć aerobowych? Poprawiane nieskładnie włosy w czasie wieczornego joggingu? Poradzimy wam, jak się uczesać, by czuć się świetnie także w drodze do dobrej kondycji i świetnego samopoczucia.

Co powiesz na warkocz?

Idealnym rozwiązaniem dla kobiet z długimi włosami jest warkocz dobierany, czyli francuski. Istnieje kilka sposobów przygotowania tej fryzury. W Internecie znajdziecie wiele filmów instruktażowych (podajemy przykładowy) - to uczesanie jest dużo prostsze niż wam się wydaje. Włosy są solidnie spięte, zapewniając wygodę podczas ćwiczeń. Jednocześnie warkocz francuski to niezwykle kobiece uczesanie, które doda Wam dziewczęcego uroku.

 

A może kłos?

Inna propozycja dla długowłosych kobiet to kłos - najmodniejszy warkocz tego sezonu. To fryzura zarówno efektowna, jak i elegancka. Do tego ma wyraźną przewagę nad kucem - upięcie jest zwarte i stabilne, od czubka głowy po końcówki włosów. I tym razem opinie o trudnościach z przygotowaniem tego uczesania możecie uznać za mit!

 

Kok też jest modny

Wysoko, luźno zawijane koki to przebój ubiegłorocznej wiosny, modny także i w tym roku. To uczesanie trzeba jednak dodatkowo wzmocnić. Nie bójcie się ozdób do włosów! Polecamy sposób najszybszy, najtańszy i jednocześnie niezwykle widowiskowy, czyli kombinacje z wsuwek do włosów.

Pomocne dodatki

Wsuwki do włosów mogą się także przydać paniom z krótszymi fryzurami. Jeśli podczas ćwiczeń przeszkadza wpadająca do oczu grzywka lub jesteście w trakcie zapuszczania włosów (włosy trafiły właśnie do nielubianej kategorii "półdługie"), 3-4 ciasno wpięte wsuwki będą idealne. Pomocne mogą być także wszelkiego rodzaju opaski, które zabiorą nam włosy z twarzy.

Nie bójcie się eksperymentować! Wizyta na siłowni powinna być przede wszystkim przyjemnością - dlatego tak ważne jest, by nic nie przeszkadzało w ćwiczeniach.

Autorzy tekstu: Mariola Witek i Patryk Belanken, DEGAŻERIA

Więcej o:
Copyright © Agora SA