Im droższe buty, tym lepszy trening - Prawda czy Mit?

Ciężko trenujesz i boisz się, że możesz sobie zaszkodzić, bo nie zainwestowałeś w dobre buty. To prawda, ale dobre nie oznacza najdroższe...

Dołącz do nas na Facebooku

Często mylnie myślimy, że po to, aby bezpiecznie trenować, musimy wydać krocie na profesjonalne obuwie. Producenci ścigają się w wymyślaniu coraz to nowszych technologii. Jaka jest prawda: musimy sobie zdać sprawę z tego, że dla każdego inne buty będą właściwe.

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj treningu zamierzamy uprawiać. Liczy się dyscyplina, dystanse, rodzaj podłoża - jeśli trenujemy dużo i często - wszystko ma znaczenie.

Drugą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, są nasze indywidualne uwarunkowania. Każdy z nas ma inny rozstaw bioder, kąt nachylenia stopy, niektórzy cierpią na różnego rodzaju wrodzone schorzenia, inni nabawili się kontuzji. Wszystkie z wyżej wymienionych elementów mają znaczenie przy doborze obuwia.

Często zwykłe trampki mogą być dużo lepszym rozwiązaniem niż najbardziej wymyślne buty z nowej kolekcji. Zanim zdecydujesz się na zakup, zrób dobry research, porozmawiaj z różnymi specjalistami i pomyśl o tym, czy nie warto też pomyśleć o wkładkach.

Więcej o: