W saunie pozbędziesz się toksyn - Prawda czy Mit?

Idź do sauny, a pozbędziesz się w organizmu wielu toksyn - radzą nam znajomi. Czy rzeczywiście kilkunastominutowe posiedzenie w saunie fińskiej lub parowej może oczyścić nasz organizm?

Dołącz do nas na Facebooku

Powodów, dla których warto wybrać się raz czy dwa razy w tygodniu do sauny, jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań zdrowotnych (np.: nadciśnienie, choroby serca) jest wiele.

Pozbędziemy się namiaru wody spod skóry, oczyścimy twarz, wspomożemy pracę układu krążenia. Wiele osób wybiera się na odnowę biologiczną po imprezie suto zakrapianej alkoholem w nadziei, że w ten sposób pozbędą się z organizmu wszelkich toksyn. Faktycznie, w takim wypadku spocimy się bardziej i wydalimy z organizmu część zanieczyszczeń jednak przede wszystkim wodę i elektrolity. Dlatego tak ważne jest, by tuż po czasie spędzonym w saunie, wybrać się na zdrowy lunch (świeże warzywa, owoce, soki) i upewnić się, że uzupełnimy płyny.

Aby rzeczywiście oczyścić nasz organizm z toksyn, będą potrzebne bardziej radykalne kroki jak np.: kilkudniowa dieta oczyszczająca, ponieważ za usuwanie toksyn z organizmu odpowiedzialne są głównie: wątroba, nerki i układ trawienny, a stamtąd ich nie wypocimy...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.