Modne kolory lakierów do paznokci. Poznaj najnowsze trendy

Gdy za oknem pogoda mało zachęca nas do pozytywnego patrzenia na świat, warto sobie fundować małe przyjemności. Intensywny wysiłek wspomoże produkcję endorfin i poprawi wygląd. Potem może sauna, masaż i manicure? Jaki kolor lakieru do paznokci wybrać? Dziś o trendach sezonu!

Dołącz do nas na Facebooku

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam klasyczne kolory: burgund, czerwień i bardzo ciemną  śliwkę, która z daleka wygląda jak czerń. Ostatnio jednak poprawiam sobie nastrój żywymi, ostrymi kolorami. Najlepiej jeszcze pobawić się i mieszać przynajmniej dwa różne. W efekcie, gdy za oknem jest szaro i ciemno, patrzę na dłonie i czuję się, jakby były wakacje. Okazuje się, że to wielki błąd!

- Lato minęło a wraz z nim moda na żywe, fluorescencyjne kolory. Nadeszły pochmurne dni i jesienno-zimowa kolorystyka - mówi specjalistka, Aleksandra Andrzejewska, właścicielka salonu Spa for Nails.

Skoro soczyste róże, błękity czy żółcie nie są teraz najlepszymi kolorami, na które warto postawić, jakie odcienie lakierów do paznokci wybrać, jeśli chcemy być na czasie?

- Najmodniejsze trendy na nadchodzący sezon możemy zaobserwować na pokazach domów mody Chanel i Dior. Hitem jesieni są lakiery teleskopowe lub duo chromowe, czyli takie, których barwa jest niejednoznaczna. Kolory te zmieniają się delikatnie w zależności od kąta padania światła. Królują również lakiery metaliczne, przywodząc na myśl błysk samochodowej karoserii. Matowym lakierom mówimy stanowcze "NIE" - podkreśla Aleksandra Andrzejewska, a ja chowam moje cukierkowe paznokcie w rękawie swetra. Co za wstyd!

- Wiodącymi prym barwami będą: brązy, zgniłe zielenie, fiolety, beże, odcienie szarości i granatów. Kolejnym kolorem z cyklu: "must have" jest burgund. Kolor, obecny chociażby u amerykańskiej projektantki Donny Karan, pięknie wygląda na niezbyt długich paznokciach, o migdałowym kształcie. Do łaski wracają kolory srebrny, złoty i platynowy. Kolory te zdominują karnawał. Paznokcie w srebrzystych, lustrzanych barwach z powodzeniem zastąpią biżuterie na palcach. Zapamiętajmy taką zasadę: im bardziej zjawiskowy lakier, tym mniej biżuterii.

No tak, tylko co z osobami takimi jak ja, które nie lubią metalicznego czy brokatowego połysku na dłoniach, a stawiają na klasykę? Okazuje się, że nie jest tak źle!

- Panie, które lubią klasykę także nie powinny czuć się zawiedzione. W sezonie 2011/2012 nadal królują czerwone lakiery do paznokci. Możemy wybrać zawsze modną krwistą czerwień lub czerwień przełamaną burgundem. Jeśli nie lubimy malować paznokci na co dzień, polecam stonowane i delikatne kolory lub nieśmiertelny french manicure.

To co? Który wariant wybieramy?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.