Modne fryzury i kolory dla aktywnych. Co wybrać?

Biegasz, tańczysz, chodzisz na zajęcia fitness, an siłownię, a może nawet na basen? Świetnie! Pamiętaj jednak o tym, by zadbać o włosy. Jaki odcień wybrać, na jaką fryzurę się zdecydować, by było praktycznie, ale zgodnie z najnowszymi trendami? Stylistka fryzur i makijażystka Gabriela, z salonu Hair and Makeup by Gabrielle, przynosi nam wieści prosto z londyńskich ulic.

Dołącz do nas na Facebooku

Długie czy krótkie? Proste, a może kręcone? Ciemne, rude, blond? Kobieta zmienna jest i raz na jakiś czas lubi poeksperymentować. Zmiana fryzury to coś, co doskonale poprawia nasz nastrój (no chyba, że coś pójdzie niezgodnie z planem) dlatego dziś porozmawiamy o włosach...

1. Czy w sytuacji, kiedy prowadzimy aktywny tryb życia, lepiej byłoby mieć krótkie włosy czy długi i je związywać? A może nie ma to żadnego znaczenia przy odpowiedniej pielęgnacji?

Uważam, że nie ma to żadnego znaczenia, jeśli odpowiednio pielęgnujemy włosy. Krótkie fryzury mogą się wydawać bardziej praktyczne, chociażby dlatego, że szybciej wysuszymy włosy. Jednak często wymagają od nas stylizacji i używania różnych produktów typu: żele, pasty, gumy czy lakiery. Z kolei długie włosy zawsze można związać i nie będą nam tak bardzo przeszkadzać podczas treningu. W tym wypadku warto pamiętać o tym, by w ciągu dnia rozpuszczać je wtedy, kiedy się da, bo gumki, spinki czy wsuwki jednak łamią włosy.

2. Jakie są najnowsze trendy w tym sezonie, jeśli chodzi o cięcie i kolor?

Jeśli chodzi o fryzury, to w Londynie nadal modny jest beach look, czyli bardzo luźne sploty, romantyczne upięcia, choć coraz modniejszy robi się wysoko upięty ciasny kucyk. Długa mocna grzywka wróciła do łask. Z kolei w kwestii koloru warto wspomnieć o tych metalicznych. Popularne są zimne odcienie blondu. Jednak nie tylko taką gamę można dostrzec na ulicy. Rudy kolor nadal nie wyszedł z mody. Jeżeli chodzi o brązy, to najlepiej postawić na naturalne odcienie i zadbać o to, by włosy były gładkie, błyszczące.

3. Jak pielęgnować farbowane włosy, kiedy często się pocimy podczas wysiłku, chodzimy na saunę czy basen, myjemy je, suszymy?

Są specjalne produkty i szampony zawierające substancje przedłużające żywotność koloru. Wystarczy poszukać ich w sklepach czy salonach fryzjerskich. Jednak jeżeli ktoś jest bardzo aktywny i często myje włosy, radzę nie używać mocnych kolorów typu czerwień, fiolet, mocne rudości. Takie odcienie po prostu bardzo szybko się wypłukują i niewiele można zrobić, by ten proces powstrzymać Jeżeli ktoś sporo ćwiczy i bardzo często myje włosy radzę wybierać bardziej naturalne i raczej chłodniejsze odcienie farb.

Więcej o:
Copyright © Agora SA