Jak dobrać rękawiczki, by chronić dłonie?

Na zewnątrz coraz chłodniej, pora wybrać się na zakupy i zaopatrzyć w rękawiczki. Dlaczego? Jest kilka powodów. Jeśli nie przekonują Cię argumenty zdrowotne, mamy inne: estetyczne. Chcesz mieć piękne i gładkie dłonie? Przeczytaj jak o nie zadbać jesienią i zimą.

Dołącz do nas na Facebooku

Rozmawiamy z Aleksandrą Andrzejewską ze Spa for Nails .

1. Czy w chłodniejsze dni mamy obowiązkowo nosić rękawiczki, jeśli zależy nam na pielęgnacji skóry dłoni i paznokci?

Z naszych dłoni można wyczytać nie tylko wiek, ale również to czy i, w jaki sposób dbamy o siebie oraz naszą skórę. Każdej z nas zależy, aby zachować ich młodzieńczy wygląd na jak najdłużej. Skóra dłoni jest bardzo cienka i nie posiada gruczołów łojowych, które mają za zadanie natłuszczać naskórek. Dlatego ujemne temperatury, ogrzewanie i suche powietrze w pomieszczeniach tak niekorzystnie oddziałują na nasze dłonie. Rezultatem tego jest często podrażniona, odmrożona, zaczerwieniona i popękana skóra. Aby tego uniknąć, chrońmy nasze ręce zakładając rękawiczki. Róbmy to nie tylko wtedy, kiedy wychodzimy na zimno, ale również wtedy, gdy robimy domowe porządki. Pamiętajmy, że nie tylko mróz ale i kurz i chemia gospodarcza są wrogiem pięknych dłoni.

2. Czy lepiej wybierać rękawiczki materiałowe czy skórzane? Na jeden palce czy każdy osobno? Czy ma to jakieś znaczenie?

Obecnie w sklepach mamy ogromny wybór rękawiczek. Skórzane, materiałowe, kolorowe, we wzorki, z jednym palcem czy też na każdy z osobna. Od naszego widzi mi się i obecnie panujących trendów zależy które wybierzemy. Ważne, aby dobrze ogrzewały dłonie. Także wybierajmy, przebierajmy i szalejmy.

3. Jak nawilżać dłonie, skoro na zewnątrz jest zimno i nie chcemy ich odmrozić? Czy w chłodne dni powinnyśmy używać innych kremów? Jakich?

Aby nasze dłonie nie stały się szorstkie i popękane, oprócz salonowej pielęgnacji, powinnyśmy codziennie stosować krem, nanosząc go kilkakrotnie w ciągu dnia. Pamiętajmy, aby zimą używać kremu odżywczego. Kondycję skóry poprawimy również stosując "babcine" sposoby. Raz w tygodniu możemy zafundować sobie ziemniaczaną maseczkę: dwa ziemniaki ugotuj w mundurkach. Obierz i rozgnieć widelcem dodając żółtko i dwie łyżki podgrzanego mleka. Ciepłą masę grubą warstwą nałóż na dłonie i przykryj je wilgotną gazą. Zmyj okład po 15 minutach.

4. Czy są jeszcze jakieś inne domowe metody godne polecenia?

Mnóstwo! Świetna jest kąpiel olejowa. Oliwę z oliwek delikatnie podgrzewamy, dodajemy łyżkę miodu i kilka kropli soku z cytryny. W takiej mieszance moczymy dłonie. Polecam też lub kompres z siemienia lnianego: 2-3 łyżki zmielonego siemienia lnianego zalej wrzącą wodą lub mlekiem, by powstała papka. Gorącą nałóż na dłonie, przykryj je gazą i owiń folią spożywczą. Spłucz ręce po upływie 20 minut.

Poświęćmy odrobinę uwagi naszym spracowanym dłonią, a na pewno odwdzięczą nam się pięknym wyglądem nie tylko latem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.