Trening bez siłowni? Da się zrobić

Nie masz jeszcze karnetu na siłownię? Wstrzymaj się. Dopóki pogoda na to pozwala, ćwicz na zewnątrz. Trening siłowy możesz sobie urządzić ze znajomymi w parku, a i pobiegać w zieleni będzie milej niż na bieżni.

Dołącz do nas na Facebooku

Zaraz zacznie się piękna polska jesień. Jak długo potrwa? Nie wiadomo. Dlatego dopóki można, zbierz grupę znajomych albo sam leć do parku. Rano lub wieczorem warto skoczyć na jogging, rower, rolki.

Pomysł na aeroby

- Z Agatą uprawiamy mieszane sporty - śmieje się 29-letnia Magda, która wieczorami umawia się z koleżanką na wspólny trening. Zamiast plotek przy kawie, wybrały rower i bieganie. Oczywiście tutaj też można pogadać. - Czasem obie wychodzimy na rower, innym razem ja biegam, a Agata jest na dwóch kółkach - wyjaśnia Magda. Znalazły już tempo dobre dla nich obydwu i potrafią się dograć. A razem zawsze raźniej.

Trening siłowy

Myślisz, że na masę można ćwiczyć tylko na siłowni? Nic podobnego. - Z chłopakami często wychodzimy trenować na zewnątrz. Hyde Park jest świetnym miejscem do tego. Nie dość, że mamy jakąś odmianę, to jeszcze jest to dla nas dodatkowa reklama, ludzie zatrzymują się i chcą się nauczyć czegoś nowego - mówi Derrick Twum, trener osobisty z Londynu, który wraz z kolegami często trenuje na zewnątrz.

Zobacz jak rozbudować klatkę piersiową i wzmocnić nogi bez pomocy sprzętów dostępnych na siłowni:

 

Marzysz o dobrym planie treningowym na masę?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.