Trening na siłę. Co musisz o nim wiedzieć? Jak ćwiczyć na siłę?

"Jak ćwiczyć na siłę?" - to jedno z częściej zadawanych pytań przez osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią. Choć wymaga wytrwałości i cierpliwości, naprawdę warto stosować trening na siłę. Pomoże nam odkryć olbrzymie pokłady siły, które w nas drzemią, a także zmieni wygląd naszej sylwetki. Jak ćwiczyć na siłowni siłę?

Jak ćwiczyć na siłowni siłę? Ogólne zasady

Chcesz mieć pięknie wyrzeźbioną, proporcjonalną sylwetkę, a na dodatek podnosić ciężkie przedmioty bez większych problemów? Koniecznie zainteresują się treningiem na siłę. Jak ćwiczyć na siłowni siłę? Przede wszystkim zapomnij o wyciskaniu sztangi. To tylko pozornie jedyne możliwe ćwiczenie! Owszem, wzmacnia mięśnie, ale jest wiele innych propozycji znacznie skuteczniejszych ćwiczeń. Możesz choćby wykorzystać trening siłowy z wykorzystaniem własnej masy ciała.

Zacznijmy jednak od kilku podstawowych elementów każdego skutecznego treningu na siłę. Pierwszym z nich jest oczywiście rozgrzewka. To kluczowa część absolutnie każdego treningu. Pomaga nam odpowiednio przygotować wszystkie partie mięśniowe. Zapewnia należytą do treningu ciepłotę ciała i przygotowuje organizm do ciężkich serii. Nasza rozgrzewka powinna trwać około 15-20 minut. W jej zakres powinny wchodzić takie ćwiczenia jak wykroki, wymachy, krążenia rąk i nóg, wykopy, bieg bokserskich czy pajacyki.

A kiedy kończymy ćwiczenia na siłowni na siłę, pamiętajmy także o stretchingu. Sesja rozciągania pomoże nam ukoić mięśnie, przygotować je do relaksu i regeneracji. Rozciągniecie mięśni jest koniecznie, jeśli chcemy zapobiegać ewentualnym kontuzjom czy urazom.

Pamiętajmy także o właściwej technice. Poprawna technika jest kluczowym elementem każdego siłowego treningu. Dzięki temu mięśnie będą rozwijały się w odpowiedni sposób. Nie przeciążymy ich. Nie uszkodzimy także ścięgien, stawów czy więzadeł.

Warto także pomyśleć o asekuracji. To dość ważna kwestia, gdy myślimy o treningu siłowym. Partner w trakcie treningu na siłę na siłowni pomoże nam z utrzymaniem ciężaru, będzie motywował do działania i zapobiegnie ewentualnym urazom.

Ważne jest także to, co dzieje się po treningu. Wspominaliśmy już o regeneracji. Teraz warto rozwinąć temat. Regeneracja i odnowa biologiczna jest konieczne, gdy chcemy zobaczyć nasze postępy z obciążeniem. Gdy śpimy za mało, źle się odżywiamy, żyjemy w ciągłym pędzie i stresie, niestety możemy nie dostrzec efektów treningu. Po treningu należy odpocząć i zadbać o zdrową, dobrze zbilansowaną dietę , która zapewni wysokiej jakości paliwa, bogatego w składniki odżywcze i minerały.

Jakie ćwiczenia na siłę? Podsumowując, oprócz ogólnych zasad zdrowego żywienia i kultury ćwiczeń, warto pomyśleć o metodzie treningowej, która uwzględni wszystkich czynniki i możliwości rehabilitacyjne.

Jak zwiększyć siłę uderzenia?

Siła to jedno, a moc uderzenia i błyskawiczność oddania, jest czym, co budzi zainteresowanie. Jeśli zależy ci na zwiększeniu siły uderzenia, pamiętaj, aby wykonywać podobne ćwiczenia w formie obwodów. Ćwiczysz 30 sekund, odpoczywać chwilę. Wykonuj dane ćwiczenia jedno po drugim, traktując je jako obwód.

Jakie ćwiczenia na siłę?

Jakie ćwiczeni na siłę? Jest wiele świetnych propozycji, które z pewnością wykonywane regularnie pomogą odzyskać dawną moc. Jednym z takich ćwiczeń jest przysiad tylni ze sztangą. To ćwiczenie, które rewelacyjnie wzmacnia mięśnie brzucha, pleców, a także tricpes i biceps. Podobnie zresztą jak martwy ciąg klasyczny czy martwy ciąg sumo. Sprawdzą się także przyciąganie, dociąganie, mostki i półmostki.

Jeśli jesteś zaprawiony w boju, wypróbuj także podciągania czy ściągania drążka. Możesz także w formie ćwiczeń dla zaawansowanych, wypróbować wiosłowania sztangą. Wyciskanie hantli czy sztangi także się sprawdzi. Nie zapominaj jednak o samych nogach. W tym celu ćwicz wykroki i wypady. Przysiad wykroczny pomoże z pewnością.

Jedno jest pewne, aby zwiększyć siłę, należy ćwiczyć regularnie. Wprowadź dwa lub najlepiej trzy treningi w tygodniu. Nie ma wymówek!

Więcej o: