Jak odchudzić uda? Nie tylko ćwiczenia. Postaw także na dietę

Jak schudnąć z ud? Jak odchudzić uda? To pytania, które zadajemy sobie bardzo często. Marzymy o tym, aby ponętnie wyglądać w kusych szortach, chcemy nosić krótkie spódniczki, w których wyeksponujemy nogi. Niestety masywne uda spędzają nam sen z powiek. Co zrobić, aby pozbyć się tego koszmaru raz na zawsze? Połącz dietę z ćwiczeniami!

Masywne uda - ćwiczenia - podstawowe zasady

Jak odchudzić uda? Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Ćwiczenia na masywne uda muszą być wykonywane systematycznie. Niestety to jest długi proces. Nic nie dzieje się od razu. Efekty pojawią się najwcześniej po miesiącu. Już wtedy zauważymy różnicę, jednak prawdziwy szok przeżyjemy dopiero po dwóch, trzech miesiącach. Zdecydowanie trzeba więc uzbroić się w cierpliwość, zagryźć zęby i ćwiczyć!

Zastanawiasz się, ile razy w tygodniu wykonywać ćwiczenia na masywne uda? Najlepiej ćwiczyć trzy razy w tygodniu. Po dniu ćwiczeń, następuje dzień odpoczynku. W tym czasie nasze mięśnie odpoczywają, regenerują się i odbudowują. Warto prowadzić dziennik aktywności, w którym będziemy notować każdy przeprowadzony trening. Nauczy nas to systematyczności i pozwoli na lepsze monitorowanie efektów.

Trening na odchudzanie ud może trwać tylko 15 minut. Musimy jednak dobrze wykorzystać ten czas. Pamiętaj, aby wykonać solidną rozgrzewkę przed ćwiczeniami na masywne uda. A po zakończonych powtórzeniach wszystkich ćwiczeń, koniecznie zrób stretching. Rozciągnij nogi i wszystkie mięśnie, które pracowały.

Ćwiczenia na odchudzanie ud możesz wykonać w domu, możesz na siłowni czy fitness klubie. Pamiętaj jednak, żeby ćwiczyć regularnie! Poniżej znajdziesz przykładowe ćwiczenia.

Odchudzanie ud - przykłady ćwiczeń

Półprzysiad. Ustaw stopy na podłodze na linii ramion. Ugnij kolana i wysuń biodra do tyłu. Zejdź jak najniżej. Uda powinny być cały czas ustawione równolegle do podłoża. Ręce wyciągnij i trzymaj cały czas z przodu. Zrób trzy serie ćwiczeń, wykonaj po 15 powtórzeń.

Przysiad z wykopem. Ustaw nogi na szerokość barków. Biodra opuść aż do stóp. Uginaj kolana i zejdź jak najniżej. Nie odrywaj stóp od podłoża. Trzymaj plecy proste. W ostatnim momencie, podczas wracania do pozycji wyjściowej, unieść wyprostowaną nogę w przód. Zrób wykop. Zrób trzy serie, po 15 powtórzeń.

Wykroki w przód. Stań prosto. Nogi trzymaj razem. Ręce ułóż na biodrach. Zrób wykrok w przód. Ugnij kolano z przodu i zejdź niżej. Utrzymuj kąt prosty w nogach. Nie dotykaj podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj wykrok na drugą nogę. Powtórz ćwiczenie 15 razy na każdą ze stron. Zrób trzy serie.

Wznosy nóg w podporze. Przyjmij pozycję podporu na przedramionach. Ręce rozstaw na szerokość ramion. Trzymaj plecy proste. Ugnij nogę w kolanach i podnieś ją mniej więcej 50 cm na ziemię. Wyprostuj nogę i zatrzymaj pozycję na pięć sekund. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenia na drugą stronę. To jedno powtórzenie. Wykonaj ich 15. Zrób trzy serie ćwiczeń.

Szerokie uda a dieta

Oprócz ćwiczeń na szerokie uda, koniecznie stosuj zdrową, dobrze zbilansowaną dietę. Dieta może zdziałać cuda. Oczywiście w połączeniu z treningiem. Zmień nawyki żywieniowe. Zacznij jeść więcej białka, warzyw, owoców i dobrych tłuszczy. Ogranicz żywność przetworzoną, słodycze, tłuste mięso.

Kluczowe w diecie na szerokie uda jest odpowiednie spożywanie białka. Jest ono nie tylko budulcem mięśni, lecz także wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Dzięki niemu szybciej chudniemy!

Nie zapominaj także o nawadnianiu organizmu. Pij przynajmniej dwa litry płynów dziennie. Zapomnij o napojach gazowanych, alkoholu, słodzonych sokach. Postaw na wodę mineralną i ziołowe herbaty. Odpowiednie nawodnienie organizmu pomoże nam pozbyć się cellulitu, a także wyszczupli uda. Można pić wodę z dodatkiem soku z cytryny albo z plasterkami ogórka. Cytryna jest cennym źródłem flawonoidów, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Dodatkowo znajdziemy w niej witaminę C, która wspiera odporność. Sok z cytryny pomaga także usuwać toksyny z organizmu. A to wszystko przyczynia się do piękniejszego wyglądu naszych nóg.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.