Jak ćwiczyć na stepperze? Stepper do ćwiczeń odmieni twoje ciało

Szukasz ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu, a które w szybki i efektowny sposób zmienią twoją sylwetkę? Pomyśl o stepperze do ćwiczeń. To niewielkie urządzenie, które możesz postawić nawet w salonie, przed telewizorem. A regularne ćwiczenia na stepperze przynoszą świetne efekty. Wysmuklisz uda, podniesiesz pośladki. Od czego zacząć trening?

Stepper, czyli co?

Stepper składa się z dwóch, niewielkich platform, które przypominają pedały. To na nich stawiamy stopy i wykonujemy za ich sprawą ruch podobny do tego, który robimy podczas wchodzenia po schodach.

Stepper może przyjmować różne warianty. W tej chwili producenci sprzętów sportowych prześcigają się w propozycjach. Proponują zarówno steppery do użytku domowego, jak i takie, które pasują wyłącznie do siłowni. Wyróżniamy więc ministeppery, które najczęściej kupujemy do domów oraz steppery pełnowymiarowe. Te drugie to właśnie duże urządzenia, które mają rację bytu tylko na dużych przestrzeniach na siłowni czy fitness klubie. Ten pełnowymiarowy stepper ma o wiele bardziej skomplikowaną budowę, więcej funkcji. Zazwyczaj jest wyposażony w drążek, który pozwala na bardziej intensywny trening. Niekiedy przytwierdzony jest do niego także komputer, który na bieżąco śledzi i informuje nas o naszych postępach w ćwiczeniach.

Jak nietrudno się domyślić, ministepper jest znacznie tańszym rozwiązaniem. Jest mniejszy, więc możemy go ustawić nawet w salonie i ćwiczyć podczas oglądania ulubionego serialu. A po skończonych ćwiczenia na stepperze, możemy sprzątnąć go do szafy czy wynieść do piwnicy. Ministeppery także występują w kilku opcjach - po pierwsze wyróżniamy steppery tradycyjne proste. Ale spotkamy także modele boczne oraz skrętne. Nowością są steppery z gumami, które dodatkowo pozwalają pracować także nad górnymi partiami mięśni.

Efekty ćwiczeń na stepperze

Efekty ćwiczeń na stepperze zobaczymy już po czterech tygodniach systematycznych ćwiczeń. Regularność ćwiczeń na stepperze zakłada trening trzy razy w tygodniu. Nie powinno być to problemem, gdy mamy możliwość ćwiczyć bez wychodzenia z domu.

Szczególnie efekty ćwiczeń na stepperze docenią ci, którzy zależy nie tylko na odchudzaniu, lecz także na ujędrnieniu pośladków, wyszczupleniu ud i wysmukleniu łydek. Stepper łączy bowiem elementy treningu siłowego z typowym kardio. Efekt wyszczuplenia towarzyszy więc ogólnej poprawie wytrzymałości organizmu i uelastycznienia ciała.

Na tym jednak efekty ćwiczeń na stepperze się nie kończą. Warto wiedzieć, że w porównaniu z innymi maszynami do ćwiczeń, stepper pozwala wzmacniać mięśnie, a jednocześnie zwiększa tętno, a przy tym równocześnie poprawia kondycję. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i świetnie działa na cellulit. Pomarańczowa skórka znika błyskawicznie, a my cieszymy się elastyczną skórą.

Efektów ćwiczeń na stepperze nie burzą żadne przykre dolegliwości. Trening na stepperze jest bowiem bardzo bezpieczny dla stawów, nie grożą nam poważne kontuzje. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczyły także osoby początkujące.

Stepper - jak ćwiczyć?

Jak ćwiczyć na stepperze? Oczywiście musisz zacząć od solidnej rozgrzewki. Przygotowanie organizmu do wysiłku jest kluczowe. Dzięki temu unikniesz groźnych kontuzji, rozgrzejesz stawy i mięśni. Będziesz gotowy do trudniejszej części ćwiczeń i przy okazji nie będziesz mieć zakwasów następnego dnia po treningu.

Ćwiczenia na stepperze rozpocznij od właściwej postawy. Jak ćwiczyć na stepperze? Wejdź na urządzenie. Wyprostuj się. Napnij mięśnie brzucha, lekko ugnij nogi. Jeśli ćwiczysz na stepperze z taśmami, ręce zaczep o taśmy i ruszaj nimi naprzemiennie. Możesz ewentualnie wziąć w dłonie hantle i wyciskać je w górę.

Twoje nogi pracują równomiernie. Możesz z czasem przyspieszyć tempo ćwiczeń. Cały czas pilnuj wyprostowanej sylwetki. I koniecznie pamiętaj o nawadnianiu organizmu. To sprawi, że nasz trening będzie przyjemny, bezpieczny, a co najważniejsze skuteczny.

Pamiętaj, aby po zakończonym treningu wykonać ćwiczenia rozciągające. Wyciszysz w ten sposób organizm i przygotujesz mięśnie do lepszej regeneracji.

Więcej o: