"Muszę szybko schudnąć 5 kg!" Ty też? Jak schudnąć w 2 tygodnie?

"Chciałabym schudnąć 5 kg", "Muszę szybko schudnąć 5 kg", Jak schudnąć 5 kg w 2 tygodnie?" - internetowe fora są zasypane tego typu zapytaniami. 5 kg to dla nas magiczna liczba. Jest na tyle niska, że pozwala mieć nadzieję, że uda nam się tyle zrzucić. A przy tym jest to już konkretny ubytek wagi, który na pewno będzie widać gołym okiem. Czy faktycznie można prowadzić skuteczne odchudzanie w 2 tygodni i zauważyć tak duży ubytek masy? Jak schudnąć w 2 tygodnie?

Skuteczne odchudzanie w 2 tygodnie - motywacja najważniejsza

Skuteczne odchudzanie w 2 tygodnie jest jak najbardziej możliwe. Musimy jednak podejść do sprawy metodycznie i bardzo zadaniowo. Motywacja jest tu bardzo ważna, wręcz kluczowa, szczególnie jeśli chcielibyśmy schudnąć 5 kg.

Gdy chcemy stracić konkretną liczbę kilogramów, mamy jasny cel. Warto go dodatkowo umotywować. Świetnie sprawdzi się tu na przykład konkretna okazja - wesele przyjaciółki, chrzciny dziecka czy wyjazd na wakacje. W ten sposób zyskujemy termin i mamy inne podejście do zadania, które nas czeka.

Aby skutecznie odchudzać się przez 2 tygodnie, warto też już zawczasu się do tego przygotować. Usuńmy z domu wszelkie pokusy - pozbądźmy się ciastek czy czekoladek. Zaplanujmy sobie wieczory - tak aby nie spędzać ich w domu przed telewizorem i nie szukać sposobności, aby znaleźć słodką przekąskę.

Zacznijmy też już wcześniej oczyszczać nasz organizm. Wykluczamy z diety wszystkie napoje gazowane, soki słodzone, alkohol. Słodycze czy przetworzoną żywność schowajmy głęboko do szafek kuchennych.

Pamiętajmy o regularnym nawadnianiu organizmu. Pijmy około 2-2,5 l wody dziennie. Sprawdzą się także ziołowe i zielone herbaty. Te zdrowe zasady żywienia przygotują nasz organizm na skuteczne odchudzanie w 2 tygodnie.

“Chciałabym schudnąć 5 kg” - to możliwe!

Jeśli tobie także chodzi po głowie myśl, że chciałabyś schudnąć 5 kg, to musisz podejść do tego zadaniowo. Tylko w ten sposób będzie to możliwe. Jeśli to będzie tylko twoje pobożne życzenie, nic się nie wydarzy. Musisz działać!

Nie nastawiaj się na diety-cud czy głodówki. Twoja dieta musi być przemyślana, dobrze zbilansowana i przede wszystkim zdrowa. Nie możesz dopuścić do żadnych niedoborów. Jeśli pojawią się jakieś ubytki witamin, składników odżywczych, twój organizm wcześniej czy później się zbuntuje. Efekt jo-jo to najlepsze, co się wydarzy w takim wypadku. Grożą ci bowiem także poważne choroby i wyniszczenie organizmu, z którego będziesz wychodzić latami.

“Muszę szybko schudnąć 5 kg?” Ty też? Wprowadź kilka zasad

Każdy dietetyk, który słyszy od pacjenta: “muszę szybko schudnąć 5 kg”, uśmiecha się pod nosem. Owszem, jest to możliwe. Ale lepiej podejść do tego długofalowo. Zaplanować odchudzanie tak, aby nie doprowadzić do skrajnych sytuacji. Jednak nikt nie odradzi nam definitywnie takiego modelu odchudzania. 5 kg w 2 tygodnie jest bowiem jak najbardziej możliwe do zrzucenia.

Dieta to oczywiście podstawa. Jednak konieczne jest także wprowadzenie regularnych treningów. Ćwicz więc trzy razy w tygodniu. Najszybsze efekty uzyskasz wybierając cardio. Możesz chodzić na zajęcia do fitness klubów, możesz spalać kalorie na siłowni, możesz biegać, jeździć na rowerze, pływać. Aktywność fizyczna, która wybierzesz, ma sprawiać ci przyjemność. W ten sposób nie będziesz się męczyć i zmuszać do treningów.

Jak schudnąć 5 kg w 2 tygodnie? Dieta to podstawa

Tak jak już wspominaliśmy, jeśli zastanawiasz się, jak schudnąć 5 kg w 2 tygodnie, to dieta jest tu nadrzędną kwestią. Musisz postawić na produkty bogate w białko, wybierać węglowodany złożone, nienasycone tłuszcze, warzywa i owoce.

Wylicz także swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i zetnij kalorie o 500. To duży ubytek kaloryczny, który powinien skutkować efektami od razu. Pamiętaj o jedzeniu pięciu niewielkich posiłków każdego dnia. Skup się na tym, aby twoje dania były różnorodne. Dieta nie może być męcząca. Nie możesz też chodzić głodny. Jeśli podejdziesz do odchudzania zadaniowo, każdy posiłek potraktujesz jak wyzwanie, naprawdę może udać ci się schudnąć 5 kg w 2 tygodnie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.