Burpee wyzwanie - jak je podjąć? Na czym polega? Ile kalorii można spalić?

Czym jest burpees? To ćwiczenie, które wymaga wiele samozaparcia i motywacji. Wykonywanie go pomaga poprawić kondycję i buduje dodatkowe partie mięśni.

To jedno z najtrudniejszych ćwiczeń fitnessowych. Nie jest skomplikowane, ale wymaga włożenia dużej ilości energii w jego wykonanie. Przy tym ćwiczeniu pracują mięśnie całego ciała - nogi, ręce oraz korpus. Dlatego warto je wykonywać, jako formę spalania tkanki tłuszczowej i wzmacniania mięśni.

Jak wykonywać brupees? 

Stań w pozycji na baczność, następnie podskocz z rękami uniesionymi do góry. Wyląduj miękko na macie. Następnie schodząc w dój wyrzuć nogi do tyłu, miednicą dotknij podłogi i wróć do pozycji stojące, ponownie wykonując wyskok.

Burpeesy to ćwiczenia, która wymagają od ćwiczącego samozaparcia i chęci do treningu. Burpee jest uznawane za jedno z najbardziej męczących, a przy tym najskuteczniejszych ćwiczeń fitnessowych. Angażuje do pracy wszystkie grupy mięśniowe i podnosi tętno do poziomu umożliwiającego szybkie spalanie tkanki tłuszczowej.

Najważniejsze zalety wykonywania burpees:

  • może je robić każdy, bez względu na wiek i miejsce,
  • wzmacniają wszystkie grupy mięśniowe bez potrzeby wykorzystywania dodatkowych przyrządów,
  • nie są to mocno skomplikowane ćwiczenia, 
  • poprawiona zostaje koordynacja ruchowa oraz zwinność, 
  • aktywowane do pracy jest całe ciało;

Nie powinno się także stosować jakichkolwiek przerw między poszczególnymi elementami ćwiczeń. Niewskazany jest także pośpiech. Najważniejszy jest jednak równomierny oddech. Należy także dbać o prawidłową technikę wykonywania tego ćwiczenia. Trzeba pamiętać o prostym kręgosłupie w trakcie robienia deski; podczas wykonywania pompki należy opuszczać ciało równomiernie, zamiast zniżać tylko brzuch i biodra.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.