5 ćwiczeń na szczupłe uda. Dzięki temu skutecznemu treningowi odchudzisz nogi i znacznie je wydłużysz

Szczupłe uda to marzenie wielu kobiet. Dzięki tym sprawdzonym ćwiczeniom, optycznie je wydłużysz i dodasz elastyczności. Jak odchudzić uda? Teraz to proste!

Trening na szczupłe uda nie musi być wcale trudny i męczący. Są takie ćwiczenia, które w skuteczny sposób odchudzą uda i nadadzą im pięknego kształtu. Tych pięć ćwiczeń możesz wykonać w domowym zaciszu i nie musisz wcale wychodzić na siłownię. Sprawdź, jak łatwo o siebie zadbać. 

Skuteczne ćwiczenia na smukłe uda

Pierwszym świetnym ćwiczeniem na szczupłe uda mogą być przysiady sumo z unoszeniem stóp. Aby poprawnie wykonać ten trening, należy stanąć ze stopami rozstawionymi szerzej niż szerokość bioder, stopy ustawić na zewnątrz, schodzić nisko, kierując pośladki do ściany do dołu, następnie w tej pozycji należy unieść stopy i stanąć na palcach. W takiej pozycji trzeba wytrzymać minimum pięć sekund. Aby efekty były jeszcze lepsza, należy wykonać 3 serie po 10 powtórzeń.

Ćwiczenia na smukłe uda - waga sprawdzi się tutaj idealnie. Jest to trening równoważny, stabilizacyjny, który kształtuje nie tylko brzuch i grzbiet, ale też pośladki i uda. Trzeba skierować wyprostowaną nogę ku górze i jednocześnie opuszczać ramiona w kierunku podłogi. Wykonać to ćwiczenie można w 3 seriach po 10 powtórzeń.

Martwy ciąg na prostych nogach z kettelbells to trzecie super ćwiczenie na szczupłe nogi. Bardzo dobrze wpływa na tylną część nóg, czyli na mięśnie dwugłowe uda oraz na pośladki. Należy chwycić kettlebells obiema rekami i powoli opuszczać ciężar do połowy łydek. Pośladki kierować trzeba do tyłu, plecy mają być proste, nogi delikatnie ugięte w kolanach. Na koniec wypchnąć biodra do przodu. Wykonać to ćwiczenie można w 3 seriach po 10 powtórzeń.

Wykroki z hantlami - z pozycji neutralnej należy wykonać krok w przód. Trzeba utrzymać wyprostowaną sylwetkę, tylna noga powinna być lekko ugięta. Przednia noga powinna tworzyć ruch pod kątem 90 stopni. Ćwiczenia na szczupłe nogi wykonać należy w 3 seriach po 10 powtórzeń.

Ostatnim sprawdzonym sposobem na szczupłe uda jest ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud. Należy położyć się bokiem na macie, podeprzeć się na łokciu, stawiając rękę równo z linią barku. Przełożyć jedną nogę do przodu, następnie drugą powoli unosić i opuszczać. Wykonać to ćwiczenie należy w 3 seriach po 10 powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.