Dlaczego warto ćwiczyć pośladki? Przykładowy Trening pośladków Mel B

Piękne i krągłe pośladki - to marzenie wielu! Zamiast przeglądać instagramowe konta instruktorek fitness i z pożądaniem patrzeć na ich wyćwiczone pupy, weź się do pracy. Naprawdę warto ćwiczyć pośladki i to nie tylko po to, aby mieć brazylijską pupę. Zainspiruj się ćwiczeniami Mel B i działaj!

Trening na brazylijskie pośladki

Treningi na brazylijskie pośladki są jednymi z częściej wybieranych treningów przez kobiety. W klubach fitness aż roi się od zajęć, które obiecują pięknie podniesioną, krągłą pupę. ABT, Sexy Pupa, Stop Cellulit... Pod jakąkolwiek nazwą nie kryłby się trening na brazylijskie pośladki w grafiku twojego klubu, wiedz, że naprawdę warto się na niego wybrać! Twoje szorty w końcu będą leżały jak ulał, a cellulit „odpłynie w siną dal”.

Trening na pupę - dlaczego warto?

Trening na pupę trzeba jednak wykonywać regularnie. Jednorazowe zajęcia nic nam absolutnie nie dadzą. Efekty zauważymy dopiero po kilku tygodniach regularnych treningów na pupę. Nasze pośladki staną się twarde, jędrne i znacznie się podniosą.

Dlaczego jeszcze warto wykonywać trening na pupę? Jeśli nie przekonuje cię brak cellulitu, pięknie uniesiona pupa, to może przekona cię wzmocniona siła i wytrzymałość całego organizmu? Nagle podjechanie na rowerze pod górę czy bieg za odjeżdżającym autobusem nie będzie stanowił większego problemu. Mocne mięśnie pośladkowe to większa wytrzymałość.

Jeśli szukasz pomysłu na trening na pupę, koniecznie zainteresuj się propozycjami Mel B na pośladki. Tak, mówimy o piosenkarce, którą świat poznał za sprawą girlsbandu Spice Girls.

Mel B - pośladki

Mel B to brytyjska piosenkarka, która dała się poznać szerszej publiczności już w latach 90. Wtedy to urzekała swoim charyzmatycznym głosem wykonując kolejne przeboje kultowego zespołu Spice Girls. Nie oszukujmy się, śpiewała chyba najlepiej z całej piątki!

Kariera muzyczna dobiegła końca, a Mel B zainteresowała się fitnessem. Ba! Całe swoje życie podporządkowała treningom. Jej zestawy ćwiczeń są znane na całym świecie, a pozytywne efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania.. Mel B proponuje w swoich filmach instruktażowych wiele rodzajów treningów na wszystkie partie ciała, jednak największa popularnością cieszą się zdecydowanie pośladki.

Pośladki z Mel B wyćwiczysz dość szybko. Instruktorka przygotowała zestawy ćwiczeń, które układają się w zaledwie 10-minutowy trening pośladków. Trening pośladków Mel B jest naprawdę łatwy i polega na wielu wymachach nóg oraz bioder. Już kilka tygodni regularnego, 10-minutowy treningu pośladków z byłą spicetką wystarczy, aby zauważyć różnicę!

Trening pośladków Mel B – kilka zasad

10-minutowy trening pośladków Mel B oczywiście musi poprzedzać rozgrzewka. To absolutnie niezbędny element każdych ćwiczeń. Pamiętaj, aby porządnie rozgrzać ciało. Skłony, wymachy, wykroki, pajacyki... Wszystko się sprawdzi! A po zakończonym 10-minutowym treningu pośladków solidnie rozciągnij mięśnie, które pracowały. W ten sposób unikniesz zakwasów i ewentualnych kontuzji.

Przykładowe ćwiczenia na pośladki Mel B

Poniżej znajdziesz przykładowe ćwiczenia na pośladki Mel B. Wybraliśmy trzy najpopularniejsze, które często pojawiają się na jej filmach instruktażowych.

Wymachy w bok. Przyjmij pozycję klęku podpartego. Prawą, zgiętą nogę podnosimy w bok tak, aby tworzyła kąt prosty. Dynamicznie prostuj nogę i zginaj ją ponownie. Ćwicz 30 sekund, zmień nogę, powtórz ćwiczenie. Tak wygląda jedna seria. Najlepiej wykonać trzy serie.

Wymachy do góry. Połóż się n boku. Podeprzyj głowę na dłoni. Wyciągnij nogi i ułóż jedna na drugiej. Napnij brzuch. Noga, która przylega do ziemi, powinna być zgięta. Wyprostowaną nogę podnosimy dynamicznie w górę. Ćwiczymy minutę i zmieniamy stronę. Tak wygląda jedna seria. Najlepiej wykonać trzy serie.

Półmostek. Połóż się na plecach. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Zegnij nogi w kolanach, ułóż dłonie na podłodze. Podnoś pośladki do góry. Spinaj brzuch. Nie odrywaj dłoni. Ćwicz przez minutę. Odpocznij, powtórz. Tak wygląda jedna seria. Najlepiej wykonać trzy serie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.