Trening brzucha to nie tylko brzuszki. Ćwiczenia z gumą na brzuch dla początkujących

Zastanawiasz się, jak ćwiczyć z gumą na brzuch? Ostatnio szalenie popularne stają się ćwiczenia z miniband. To taśma, nazywana także gumą, która jest bardzo rozciągliwa i pozwala zmodyfikować dobrze znane ćwiczenia tak, że stają się jeszcze trudniejsze i bardziej efektywne. Od czego zacząć trening z gumą na brzuch?

Trening z gumą na brzuch - skąd ta popularność?

Ćwiczenia z gumą, zwaną też taśmą treningową lub miniband, stają się coraz popularniejsze. Ich popularność wynika z kilku czynników. Po pierwsze dzięki wykorzystaniu taśm najprostsze ćwiczenia stają się fantastycznymi ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Wzmacniamy całe ciało, pracujemy nad stabilizacją i rozrostem mięśni w bardzo delikatny, ale skuteczny sposób.

Trening z gumą na brzuch jest przy tym łatwy do samodzielnego wykonania. Możemy ćwiczyć sami, w domu. Nie potrzebujemy nic poza motywacją i dobrą taśmą. Guma daje nam wiele możliwości. A dodatkowo jest to tani sport. Zakup gumy to wszystkie koszty, które musimy pokryć. Nie musimy kupować karnetu na siłownię czy do fitness klubu. Możemy ćwiczyć w domu, nawet podczas oglądania serialu. Pozostaje tylko zakup właściwej gumy.

Ćwiczenia z taśmą na brzuch - jaką gumę kupić?

Ćwiczenia z taśmą na brzuch będą skuteczne, jeśli będziesz je wykonywać z dobrze dobraną taśmą. Nie kupuj byle jakiej. Wszystko ma znaczenie, nawet kolor gumy! Producenci miniband różnicują opór taśm, czyli innymi słowy stopień obciążenia, właśnie za pomocą kolorów. Jeśli więc wybierasz kolor gumy, chcąc dopasować go do stroju czy swoich preferencji kolorystycznych, popełniasz błąd. Musisz wybrać gumę właściwą do swojego poziomu zaawansowania w ćwiczeniach z taśmą na brzuch. Każdy producent proponuje różne kolory, więc nie rekomendujemy żadnej barwy. Najlepiej udać się do sklepu sportowego, gdzie znajdziemy pracownika, który nam doradzi najlepiej. Koszt gumy do ćwiczeń to około 20-50 złotych.

Ćwiczenia z miniband na brzuch - od czego zacząć?

Wszystkie treningi - także ćwiczenia z miniband na brzuch - rozpoczynamy od rozgrzewki. Musimy mieć dobrze rozgrzane ciało, aby osiągnąć najlepsze efekty, a także nie zaszkodzić sobie. Bez rozgrzania mięśni możemy nabawić się kontuzji, nawet podczas mało intensywnych treningów.

Każde ćwiczenia z miniband na brzuch zakończ stretchingiem. Rozciągnij wszystkie mięśnie, nad którymi pracowałeś. To bardzo ważne. Przyspieszysz w ten sposób regenerację mięśni i także unikniesz bolesnych zakwasów następnego dnia. Poniżej znajdziesz najlepsze ćwiczenia z miniband na brzuch.

Ćwiczenia z gumą na brzuch w domu - przykłady

Ćwiczenia z gumą na brzuch w domu - nożyce

Usiądź na podłodze, wyciągnij proste nogi przed siebie. Końce gumy złap w dłonie, a środek taśmy zahacz o podeszwę lewej stopy. Połóż się płasko na podłodze. Napnij mięśnie brzucha, unieś głowę i dołącz barki. Ugnij łokcie i wyraźnie przyciągnij dłonie w stronę głowy. Podnieś wyprostowaną prawą nogę pionowo. Zrób wdech i opuść nogę, zatrzymując ją tuż nad podłogą. W tym samym czasie unieś lewą nogę. Naprzemiennie opuszczaj i podnoś nogi. Ćwicz przez minutę. Odpocznij i powtórz.

Ćwiczenia z gumą na brzuch w domu - pająk

Usiądź na podłodze, ugnij kolana i oprzyj stopy o podłoże. Zaczep taśmę o obie podeszwy, skrzyżuj ją nad stopami i chwyć jej końce. Delikatnie odchyl się w tył, oprzyj plecy i ramiona na podłodze, a kolana przyciągnij do klatki. Palce stóp trzymaj zadarte w górę, łokcie blisko tułowia. Zrób wdech. Następnie wyprostuj ręce i nogi na boki, tak aby ciało utworzyło kształt litery X. Zatrzymaj pozycję. Rozluźnij. Powtórz dziesięć razy.

Ćwiczenia z gumą na brzuch w domu - syrenka

Uklęknij. Środek taśmy zahacz o palce stóp, końce chwyć mocno w dłonie. Powoli połóż się na brzuchu. Łokcie trzymaj ugięte, blisko ciała, dłonie przy barkach. Napnij mięśnie brzucha. Wyprostuj ręce przed sobą i równocześnie unieś złączone nogi. Rękoma (cały czas trzymając taśmę) kręć kółka. Jak najbardziej w górę, w tył i na boki. Zrób 10 powtórzeń i odpocznij. Powtórz serię.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.