Ćwiczenia na podniesienie pośladków kojarzą ci się z morderczym treningiem? Martwy ciąg z obciążeniem, przysiady ze sztangą… Tak, to na pewno bardzo skuteczne ćwiczenia na podniesienie pośladków, ale nie jedyne, które przybliżą cię do celu! Aby się o tym przekonać wystarczy zajrzeć na… profile celebrytek na Instagramie.
Wspominaliśmy już, że modę na duże pośladki zapoczątkowała Kim Kardashian. Celebrytka jednak poszła na łatwiznę i skorzystała z usług chirurga. Warto więc zainspirować się inną gwiazdą, która zasłynęła dzięki swoim bujnym kształtom. Mamy tu na myśli Jen Selter!
Gwiazda popularna w mediach społecznościowych wypromowała ćwiczenia na zgrabną, uniesioną pupę. Chcesz wprowadzić do swojego treningu ćwiczenia na podniesienie pośladków? Koniecznie zajrzyj, na profil Jen Selter. Sport to jej pasja. Amerykanka ćwiczy dosłownie wszędzie i wykorzystuje w tym celu nie tylko popularne urządzenia dostępne na siłowni.
Pamiętaj, jednak o kilku drobiazgach. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz na siłowni, czy wykonujesz ćwiczenia na pośladki w domu, zawsze rozpoczynaj trening od rozgrzewki. 15 minut intensywnych wymachów, wyrzutów rąk i nóg, biegu bokserskiego czy pajacyków jest niezbędne, aby rozgrzać solidnie mięśnie. Każde ćwiczenia na pośladki kończy stretchingiem. Rozciąganie pomoże rozluźnić się spiętym podczas treningu mięśniom.
Każde ćwiczenie na pośladki warto wykonywać co najmniej przez 30 sekund. W dość szybkim tempie. Wykonaj trzy serie ćwiczeń. W każdej z nich powinno znaleźć się po 15 lub 20 powtórzeń. Poniżej znajdziesz nasze propozycje ćwiczeń na pośladki. Oto zdecydowanie najlepsze ćwiczenia na podniesienie pośladków!
Najlepsze ćwiczenia na podniesienie pośladków
Przyjmij pozycję podporu. Następnie unieś wyprostowaną prawą nogę do tyłu i lekko ustaw ją do góry. Wykonuj pulsacyjne ruchy w górę i w dół. Powtarzaj ruch przez 30 sekund. Pamiętaj o napięciu brzucha. Zmień nogę.
Połóż się płasko na plecach, oprzyj stopy na ziemi, ręce połóż przy uszach i oprzyj dłonie na podłodze. Wypchnij dynamicznie ciało i biodra do góry. Twoje ciało powinno przypominać odwrócone "U". Zatrzymaj pozycję kilka sekund i opuść delikatnie ciało na ziemię. Zrób pięć powtórzeń.
Połóż się na plecach na macie. Wyprostowane nogi połóż na dużej piłce, ręce ułóż wzdłuż ciała. Podnieś biodra do góry i zegnij kolana. Tym ruchem przysuń piłkę jak najbliżej pośladków. Wyprostuj nogi. Wykonaj przynajmniej 10 powtórzeń. Pamiętaj o wyprostowanych plecach i napięciu brzucha.
Potrzebujesz kettla. Na początek wybierz lekkie obciążenie, około sześciu, ośmiu kilogramów. Złap kettla oburącz. Trzymaj wysoko, przy klatce piersiowej. Łokcie zbliżaj do tułowia. Rozstaw nogi na szerokość bioder i zacznij schodzić niżej, tak jak w klasycznym przysiadzie. Wykonaj 20 powtórzeń. Pilnuj, aby kolana nie przekroczyły linii palców stóp.
Przyjmij pozycję klęku podpartego. Zaczep gumę o stopę, drugi koniec taśmy przytrzymaj ręką. Wykonuj odwodzenie nogi w tył. Zmień stronę. Zrób 10 powtórzeń na każdą nogę.
Przyjmij pozycję klęku podpartego. Podnieś jedną nogę i odłóż ją w bok. Powinna być ugięta do kąta prostego. Podnoś nogę cały czas ugiętą. Wykonaj 15 powtórzeń i zmień nogę.
Stań prosto, nogi rozstaw na szerokość ramion. Zrób przysiad, a potem energicznie i szybko wyskocz do góry. Wróć do pozycji startowej. Ćwicz przez 30 sekund. Odpocznij chwilę i powtórz.
Stań prosto. Zrób głęboki wykrok na prawą nogę, dostaw tylną nogę i stań prosto. Następnie wykonaj wykrok na nogę lewą. Dostaw prawą. “Spaceruj” w ten sposób przez 30 sekund. Odpocznij i powtórz. Za każdym razem pogłębiaj wykrok.