Zgrabne uda w kusych szortach i obcisłych jeansach - marzenie, które może się ziścić! Poznaj najlepsze ćwiczenia na smukłe uda

Marzysz o zgrabnych, jędrnych nogach? Chcesz nosić krótkie szorty latem i obcisłe spodnie zimą? To naprawdę realne. Wystarczy zadbać o skórę na udach, stracić tkankę tłuszczową i wyrzeźbić mięśnie. Bierz się do roboty! Oto najlepsze ćwiczenia na smukłe uda.

Jakie ćwiczenia na szczupłe uda i łydki? Plan działania

Wiele ankiet przeprowadzonych przez kolorowe magazyny daje jasną odpowiedź – Polki marzą przede wszystkim o idealnie płaskim brzuchu. Ten jednak rzadko pokazujemy, praktycznie tylko w stroju kąpielowym podczas wakacji czy na basenie. Dlatego już na drugim miejscu wśród części ciała, na które narzekamy, są uda. Marzymy o smukłych, szczupłych udach, najlepiej bez pomarańczowej skórki. Cellulit spędza nam sen z powiek!

Nie będziemy oszukiwać, wypracowanie smukłych ud nie jest zadaniem prostym. Ba, nie jest nawet czymś, co zrobimy w kilka tygodni. To żmudny proces, ale naprawdę warto! Po miesiącu skóra zacznie się zmieniać, po dwóch zmiana będzie widoczna gołym okiem. Ale spektakularne efekty regularnych ćwiczeń zobaczymy po trzech miesiącach. Jakie ćwiczenia na szczupłe uda i łydki? Przede wszystkim musisz zacząć od opracowania planu treningów.

Ćwicz co drugi dzień. To optymalna liczba treningów w tygodniu. Aktywność rozpisana na dwa, trzy razy w tygodniu pomoże nam skutecznie pobudzić mięśnie do działania, a przy tym umożliwi solidną regenerację mięśni. Warto co dwa tygodnie zwiększać ilość powtórzeń danego ćwiczenia. Nasze mięśnie się przyzwyczają do wysiłku, więc taka „dokładka” będzie dla nich niezbędnym impulsem do dalszego rozwoju.

Pamiętaj, aby dni bez treningu także były aktywne! To, że nie musisz wylewać siódmych potów na siłowni, nie znaczy, że możesz leżeć na kanapie i objadać się ciasteczkami. Wprowadź zdrowe nawyki do swojego trybu życia. Windę zastąp schodami. Zamiast jeździć do pracy samochodem, przesiąść się na rower. Wysiadaj kilka przystanków wcześniej i idź do pracy szybkim marszem. To nie trening, ale skuteczne pobudzanie ciała do działania.

A jeśli masz dzieci, ruszaj się razem z nimi. Idź z pociechami na rolki, na rower, a w sezonie zimowym na łyżwy. Nie oglądać dzieci z widowni, ale także zakładaj łyżwy czy rolki na nogi i baw się razem z nimi! W ciągu godziny na rolkach możesz spalić nawet 400 kalorii!

A oprócz treningu i aktywnego trybu życia, koniecznie zadbaj o ciało także od zewnątrz. Mamy tu na myśli zabiegi kosmetyczne, które skutecznie pomogą pozbyć się cellulitu. Regularnie rób peeling całego ciała, pod prysznicem szoruj ostrą szczotką uda, pośladki i łydki. A w codziennym jadłospisie staraj się używać mniej soli i ogranicz liczbę kaw do jednej filiżanki dziennie. Koniecznie też pij co najmniej dwa litry wody dziennie.

Wszystkie te zabiegi i zdrowe nawyki połącz oczywiście z ćwiczeniami na zgrabne uda. Które z nich będą najskuteczniejsze? Poniżej przedstawiamy najlepsze ćwiczenia na smukłe uda. Jeśli zastanawiasz się, jak schudnąć w biodrach? Wykonuj je co drugi dzień!

Ćwiczenia na zgrabne uda

„Jak wysmuklić uda na siłowni?” – to jedno z częściej zadawanych pytań. A wcale nie musimy wychodzić z domu, żeby wysmuklić uda i schudnąć z bioder. Ćwiczyć można wszędzie. Nawet przed telewizorem, podczas oglądania ulubionego serialu. Jak więc ćwiczyć, aby mieć szczupłe uda? Oto najlepsze ćwiczenia na smukłe uda.

Podnoszenie nóg. Rozłóż na podłodze matę i połóż się na boku. Możesz też leżeć na dywanie lub kocyku. Głowę podeprzyj na ugiętej ręce. Cały tułów powinien być ułożony w linii prostej, a pomiędzy talią i matą powinna się znaleźć niewielka przerwa. Pilnuj prostych pleców i zachowuj równowagę, mocno napinając mięśnie brzucha. Podnoś nogę tak wysoko jak potrafisz. Wykonaj 20 powtórzeń na każdą stronę.

Półprzysiady. Ustaw stopy na szerokość ramion. Uginaj kolana, równocześnie biodra wysuwając jak najdalej do tyłu. Kolana nie mogą wychodzić przed palce stóp. Podczas przysiadu trzymaj ręce złączone przed sobą na wysokości brody, przekładaj je do tyłu podczas prostowaniu nóg. Wykonaj 20 przysiadów.

Pełne przysiady. Także rozstaw stopy na szerokość ramion. Biodra opuszczaj jak najniżej, kieruj się aż do stóp, całkowicie uginając kolana. Patrz przed siebie. Nie odrywaj stóp od podłogi. Zrób 20 powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.