Jak ćwiczyć, żeby schudnąć? Najlepsze ćwiczenia na utratę wagi

Chcesz schudnąć? Najlepiej sprawdzi się oczywiście połączenie diety i ćwiczeń. Dieta pozwoli ci zrzucić zbędną tkankę tłuszczową, a sport wyrzeźbi ciało i pozwoli uwypuklić mięśnie. Od czego zacząć? Jakie ćwiczenia na zrzucenie wagi będą najlepsze?

Jakie ćwiczenia na zrzucenie wagi?

Jak najszybciej schudnąć? Dla tych, którzy nie lubią aktywności fizycznej, mamy nie najlepszą wiadomość. Tylko regularne treningi pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy i szybko osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Oczywiście dieta także jest ważna, jednak bez odpowiednio ułożonego planu treningowego, na niewiele się ona zda.
Jakie ćwiczenia na zrzucenie wagi? Najlepsze będzie oczywiście cardio. Bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, pływanie, ćwiczenia na orbitreku to najszybsze i najskuteczniejsze formy treningu. Oprócz tego warto postawić na ćwiczenia rozciągające i relaksujące. Co oprócz stretchingu? Tutaj spotka cię pewnie niemałe zaskoczenie. Jako aktywny relaks proponujemy spacer z psem, wyjście z dzieckiem na rower. To lekka forma treningu, ale grunt, że wprawiasz ciało w ruch! Kilogramy spadają same.

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć?

Wiele osób zastanawia się, jak ćwiczyć, żeby schudnąć? Pytanie powinno być jednak postawione zupełnie inaczej. Nie jest istotne jak, ale kiedy. Badania sugerują, że najskuteczniejszy na odchudzanie jest trening o poranku! Przez kilka miesięcy obserwowano kobiety w wieku 50-75 lat, które latami borykały się z problemem nadwagi. Te z pań, które wprowadziły do swojej rutyny poranne ćwiczenia, spały lepiej niż te, które postawiły na trening wieczorem. A jakość snu jest kluczowa w przypadku, gdy zależy nam na utracie zbędnych kilogramów. Niewiele osób wie, że relaks i właściwy odpoczynek jest bardzo ważny podczas spalania kalorii. Często spalamy je właśnie w nocy! Dodatkowo sen wpływa na hormony, które regulują apetyt.
Podczas tych samych badań okazało się, że poranne ćwiczenia pomogły skutecznie schudnąć około 13-15 kilogramów niemal całej grupie badanych – około 4000 osób. Utrata wagi przyczyniła się do poprawy kondycji, lepszego samopoczucia i oczywiście znacznie niższej wagi wielu osób.
Najlepsze ćwiczenia na utratę wagi
Poniżej przedstawiamy zestaw ćwiczeń na utratę wagi na siłowni i zestaw ćwiczeń na utratę wagi w domu.

Ćwiczenia na utratę wagi w domu

Skakanka. Skakałaś na skakance w szkole podstawowej? Czas do tego wrócić. Ten banalny przyrząd, który znajdziemy w niemal każdym domu, w którym mieszkają dzieci, pozwala na dynamiczne spalanie kalorii. Podczas całego treningu pracują wszystkie mięśnie. To rewelacyjne uzupełnienie każdego procesu odchudzania. Wystarczy 10 minut dziennie, a szybciej zobaczymy kaloryfer na brzuchu!
Wspinaczka górska. To bardzo trudne ćwiczenie. Wymaga wiele wysiłku i samozaparcia, ale naprawdę warto! Jak je wykonać? Przyjmij pozycję klęku podpartego. Podeprzyj się na rękach i palcach stóp, twarz skieruj do podłogi. Głowa nie może być zadarta ani zgięta ku dołowi. Zegnij w kolanie prawą nogę, przyciągnij kolano do brzucha. Wróć do pozycji wyjściowej i w podskoku zmień nogę. Staraj się jak najszybciej wykonywać zmianę nóg.
Przysiady z wyskokiem w górę. Jeśli potrafisz prawidłowo wykonać przysiady, możesz przejść do utrudnienia i robić przysiady z wyskokiem w górę. Wciągnij brzuch, napnij pośladki i rozpocznij ruch. Zejdź do przysiadu. Pamiętaj, aby nie odrywać nóg od podłoża. Kiedy wracasz do pozycji wyprostowanej, wyskocz w górę.

Ćwiczenia na utratę wagi na siłowni

Ćwiczenia na siłowni na odchudzanie w dużej mierze mogą być podobnych do ćwiczeń na utratę wagi w domu. Oprócz tego warto skorzystać z oferty siłowni i fitness klubów i wybrać się na zajęcia dedykowane spalaniu tkanki tłuszczowej. Przykładem będzie tu na przykład trening aerobowy, taki jak tabata, czy trening siłowy, choćby Split, Push Pull Legs. Warto też pomyśleć o treningu funkcjonalnym. Zawsze warto wybrać się po poradę do trenera personalnego i wraz z nim ułożyć plan ćwiczeń na utratę wagi na siłowni.

Jaka dieta na utratę wagi?

Jeśli chodzi o to, jaka dieta będzie najlepsza na utratę wagi, to z pewnością sprawdzi się każda dieta redukcyjna. Ponadto warto stosować się do ogólnie przyjętych zasad zdrowego żywienia. Warto jeść małe porcje, ale regularnie, pięć, sześć razy dziennie. Dodatkowo pamiętajmy o jedzeniu produktów wyłącznie dobrych jakościowo, ze sprawdzonych źródeł i od zaufanych dostawców.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.