Jak schudnąć z ramion? Najlepsze ćwiczenia na ręce

Ramiona to bardzo ważna część naszego ciała, którą niestety zwykle zaniedbujemy podczas codziennego treningu. Przykładamy wagę do ćwiczeń na pośladki, brzuch czy plecy. A co z ramionami? Mamy wyrzeźbioną sylwetkę, a ta partia ciała nieco "odstaje". Warto zacząć ćwiczyć już dziś! Jak wyszczuplić ramiona?

Jak schudnąć z ramion? Kilka rad na początek

Przede wszystkim nie można ich zaniedbywać. Jeśli zastanawiasz się, jak schudnąć z ramion, na początek spróbuj wygospodarować czas na ćwiczenia tej partii ciała. Należy wiedzieć, że zaniedbanie treningu mięśni trójgłowych ramion, bardzo często prowadzi do ich zaniku i zbierania się w tym miejscu tkanki tłuszczowej. Skutkuje to obwisłą, zwiotczałą, brzydko wiszącą skórą. To miejsce jest także bardzo podatne na cellulit! Ćwicz, bo inaczej będziesz ukrywać ramiona pod bluzkami z długim rękawem.

I nie bój się, ćwiczenia ramion nie sprawią, że będziesz wyglądać "męsko". Nie rozbudujesz w ten sposób muskulatury, a twoje ramiona nie zaczną wyglądać jak u stałego bywalca siłowni. Ćwiczenia ramiona nie niwelują delikatnych, kobiecych kształtów. Nadal możesz mieć szczupłe ramiona. Musisz wiedzieć, że organizm kobiety nie produkuje aż tak dużej ilości naturalnego testosteronu, aby po takich ćwiczeniach poszczególne ciała rozrosły się znacząco.
Cenną wskazówką dla wszystkich, którzy zastanawiają się, jak wyszczuplić ramiona, będzie też podpowiedź, aby nie skupiać się wyłącznie na tricepsach czy bicepsach. Trening na szczupłe ramiona musi także uwzględniać ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej. Łapmy więc za ciężary!

Jak wyszczuplić ramiona? Dlaczego warto ćwiczyć ramiona?

Wciąż nie czujesz się przekonana? Obawiasz się, że trening ramiona nie jest dla ciebie? Jeśli chcesz wyszczuplić ramiona, to zdecydowanie to ćwiczenia dla ciebie. Wybierz najlepszy zestaw ćwiczeń na smukłe i jędrne ramiona i już po dwóch tygodniach ciesz się pięknymi rezultatami.
Dzięki dobrze dobranym ćwiczeniom na wyszczuplenie ramion, zyskasz seksowne i ładnie umięśnione ramiona. Zapomnisz o nietrakcyjnej "galarecie", która trzęsie się przy każdym ruchu. Dodatkowo wzmocnisz swoją wytrzymałość. Noszenie dziecka na rękach czy powieszenie firanek nie będzie już wyzwaniem.
Dodatkowo wzmocnisz mięśnie klatki piersiowej. I sprawisz, że biust uniesie się do góry. Tak, to aspekt, o którym często zapominamy. Sprawne ramiona, wyrzeźbione i umięśnione, to także solidne wsparcie dla naszych piersi. Ważne, aby nasz trening ramion trwał przynajmniej 10 minut. Ćwiczymy trzy razy w tygodniu, a efekty zobaczymy już po dwóch tygodniach. Poniżej przedstawiamy najlepsze ćwiczenia na ramiona w domu.

Najlepsze ćwiczenia na ramiona w domu

Połóż się na plecach. Ugnij nogi w kolanach i oprzyj stopy na podłodze. Weź hantle do rąk. Możesz wykorzystać też butelki z wodą - 0,5 l lub 1 l. Unieś ręce prostopadle do podłogi. Dłonie ustaw grzbietami na zewnątrz. Uginaj łokcie i opuszczaj cieżarki nad głowę. Zatrzymaj chwilę i wróć do pozycji początkowej. Wykonaj 10 powtórzeń.
Połóż się na brzuchu, oprzyj dłonie tuż obok barków, trzymaj łokcie bardzo blisko ciała. Ugnij nogi w kolanach i skrzyżuj je w kostkach. Napnij mięśnie brzucha. Wyprostuj ręce, Następnie unieś tułów tak, aby tworzył z udami linię prostą. Zatrzymaj pozycję na kilka sekund. Ugnij łokcie, ale nie odkładaj tułowia na podłodze. Powtórz minimum pięć razy.
Stań bokiem do łóżka i oprzyj na nim zgiętą prawą nogę i prawą rękę. Ciało i szyja powinny układać się w linię prostą. Złap hantle lub butelkę z wodą w lewą dłoń i opuść rękę pionowo w dół. Przesuń wyprostowaną rękę w tył. Zatrzymaj pozycję, policz do pięciu. Powtórz 10 razy, zmień stronę.
Stań w lekkim rozkroku i chwyć ciężarki lub butelki z wodą w dłonie. Ugnij łokcie tak, aby obciążenie znalazło się na wysokości pasa. Wytrzymaj chwilę w pozycji i opuść ciężarki. Powtórz 10 razy.

Jak ćwiczyć z hantlami?

Zastanawiasz się, jak ćwiczyć z hantlami? Na początek wypróbuj nasze powyższe ćwiczenia. Dopiero z czasem urozmaicaj, utrudniaj i zwiększaj ciężar. Może okazać się, że ćwiczenia z hantlami nie są dla ciebie. Zanim zdecydujesz się na zakup hantli, ćwicz z butelkami wody. Możesz też wybrać się do fitness klubu na zajęcia, podczas których dowiesz się, jak ćwiczyć z hantlami. Instruktor poprowadzi cię krok po kroku. A potem odtworzysz ćwiczenia w domowym zaciszu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.