5 najlepszych ćwiczeń dla kobiet, czyli szybki sposób na niesamowite efekty

Nie masz czasu chodzić na siłownię, nie lubisz zajęć w grupach w fitness klubie. Chcesz ćwiczyć w domu, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Przedstawiamy 5 najlepszych ćwiczeń dla kobiet, które szybko przynoszą niesamowite efekty.

5 najlepszych ćwiczeń dla kobiet - niesamowite efekty

Nie każdy ma czas na treningi z trenerem personalnym na siłowni czy regularne odwiedzanie fitness klubów. Nie wszyscy lubią biegać, tak jak nie każdy potrafi pływać. Jeśli chcesz zmienić swój styl życia, marzy ci się zrzucenie zbędnych kilogramów, warto zacząć ćwiczyć. Naprawdę, choćbyś miała wykonywać zaledwie kilka ćwiczeń dziennie. Każdy trening wykonywany regularnie przynosi wymierne efekty.
Jeśli liczysz na niesamowite efekty, postaw na 5 najlepszych ćwiczeń dla kobiet. To nasz subiektywny ranking, które przygotowaliśmy w oparciu o analizę ćwiczeń, które najczęściej proponują trenerki fitness - zarówno te w stacjonarnych klubach, jak i prezentujące ćwiczenia w mediach społecznościowych czy na YouTubie.

Pamiętaj, aby każdy trening poprzedzić solidną rozgrzewką i zakończyć go porządnym rozciąganiem. Rozgrzewka powinna trwać około 10 minut. Musi być bardzo dynamiczna. Może składać się na przykład z truchtu w miejscu, pajacyków, wyskoków, wykroków, przysiadów, skłonów i skrętoskłonów. Stretching po treningu ma natomiast wyciszyć zmęczone ciało, więc warto postawić na rozciąganie statyczne.
Poniżej znajdziesz 5 najlepszych ćwiczeń dla kobiet pogrupowanych na różne kategorie. Do dzieła!

Najlepsze ćwiczenie dla kobiet - pompki klasyczne

Pompki to ćwiczenie ogólnorozwojowe. Wzmacniają mięśnie całego ciała i przynoszą niesamowite efekty. Najlepiej robić je codziennie! Jak się do tego zabrać? Przyjmij pozycję podporu. Ręce rozstaw pod barkami. Przejdź do pozycji deski i stopniowo zacznij schodzić klatką piersiową w dół. Zatrzymaj się tuż nad ziemią. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 10 razy.

Najlepsze ćwiczenie na siłowni - martwy ciąg

To bardzo trudne, ale naprawdę najlepsze ćwiczenie na siłowni, które przynosi niesamowite efekty. Weź do kettlebell lub sztangę. Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Sztangę trzymaj nachwytem. Kettlebell przed sobą. Wypchnij biodra w tył i ugnij kolana, tak aby pochylić się do przodu i poprowadzić po nogach w dół sztangę lub kettla. Zatrzymaj się na chwilę, a następnie dynamicznym ruchem wróć do pozycji początkowej.

Najlepsze ćwiczenie dla początkujących - deska

Nie ma lepszego ćwiczenia dla początkujących niż deska. Pomoże ono wzmocnić całe ciało, popracować nad wszystkimi mięśniami w tym samym czasie. Ułatwi przejście do następnych, trudniejszych ćwiczeń. Przyjmij pozycję podporu. Ustaw dłonie pod barkami. Przełóż nogi do tyłu. Wyprostuj je i oprzyj na palcach. Trzymaj nogi proste i pamiętaj o maksymalnym wyprostowaniu pleców. Wytrzymaj w pozycji tak długo, jak potrafisz.

Najlepsze ćwiczenie dla zaawansowanych - burpees

Burpees bywa morderczym ćwiczeniem, jednak uchodzi za jedno z najlepszych ćwiczeń dla zaawansowanych osób, które na siłowni spędzają dużo czasu. Burpees obejmuje zestaw prostych technicznie ćwiczeń: przysiad, deska, pompka, wyskok w górę.
Przyjmij pozycję stojącą. Nogi powinny być wyprostowane w kolanach. Zrób przysiad i połóż dłonie na ziemi. Stopy przylegają w całości do maty. Następnie wyciągnij jednocześnie obie stopy do tyłu - wyprostuj nogi. Kiedy znajdziesz się w pozycji deski, zrób deskę. A potem płynnie pompkę. Cały czas pilnuj wyprostowanych pleców. Wróć do przysiadu, wstań, skacząc z uniesionymi nad głową rękami.

Najlepsze ćwiczenie w domu bez sprzętu

Najlepsze ćwiczenie w domu bez sprzętu to znane wszystkim dobrze przysiady. Są proste i świetnie wzmacniają mięśnie nóg oraz pośladków. Dodatkowo pozwalają wyrabiać sobie nawyk prawidłowej postawy. Warto zrobić minimum 20 powtórzeń w szybkim tempie. Następnie robimy minutę przerwy i wykonujemy drugą serię.
Stań w lekkim rozkroku. Ręce wyprostuj przed sobą. Zejdź najniżej jak potrafisz. Kolana nie mogą wyprzedzić palców stóp. Cały czas trzymaj proste plecy. Nie odrywaj stóp od podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.