4 minuty na płaski brzuch. Ten trening możesz zrobić wszędzie!

Piękny i płaski brzuch w 4 minuty? Tak, to możliwe. Musisz wiedzieć tylko, o jakie ćwiczenie chodzi i oczywiście wykonywać je regularnie. Domyślasz się, jakie ćwiczenia pomaga schudnąć z brzucha i jest prostym, skutecznym treningiem na brzuch?

Jak schudnąć z brzucha?

Na to pytanie nie ma jednej prostej odpowiedzi, u każdego działa coś innego. Jednak oczywiście sport oraz właściwa dieta to podstawa, aby osiągnąć piękną sylwetkę, w tym schudnąć z brzucha i cieszyć się płaskim brzuchem. Ten trening możesz zrobić wszędzie. Nieważne, czy masz dostęp do profesjonalnych maszyn na siłowni, czy tylko do maty rozłożonej w dużym pokoju przed telewizorem.
To ćwiczenie jest po prostu niezawodne, jeśli chodzi o płaski brzuch. Żaden złożony, intensywny trening na brzuch nie da tak szybko efektów. Oczywiście, jeśli ćwiczymy regularnie, to zobaczymy rezultaty ćwiczeń, jednak jeśli zależy nam wyłącznie na płaskim brzuchu, to to ćwiczenie jest najlepsze.

Ćwiczenia na płaski brzuch – niezawodna deska

Tak, jeśli chodzi o ćwiczenia na płaski brzuch, to najlepszym, prostym i skutecznym treningiem na brzuch będzie deska! Może wydawać się niezbyt obciążającą, wręcz łatwa, ale tak naprawdę wymaga olbrzymiego wysiłku. Już kilkanaście sekund może nas porządnie zmęczyć, a co dopiero 4 minuty!
Deska, inaczej nazywana plankiem, angażuje mięśnie brzucha, wzmacnia mięśnie kręgosłupa, ramion oraz nóg. Polecają ją wszyscy – trenerzy personalni, instruktorzy fitness, dietetycy, a nawet rehabilitanci. Nie tylko jest świetnym ćwiczeniem na płaski brzuch, lecz także świetnie wpływa na kształtowanie postawy.
Ten trening możesz zrobić wszędzie. Klasyczną deskę bez problemów wykonasz w domu czy nawet w biurze, choćby podczas przerwy na lunch. To krótki trening, a przynosi spektakularne efekty. Płaski brzuch osiągniesz zaledwie podczas regularnych 4-minutowych sesji ćwiczenia. Ważne, aby ćwiczyć regularnie. Najlepiej codziennie. Koniecznie rób deskę także po zakończonym normalnym treningu. Możesz urozmaicić sobie w ten sposób rozgrzewki przed standardowym treningiem.

Prosty i skuteczny trening na brzuch – efekty

Jak wspominaliśmy, ten prosty i skuteczny trening na brzuch powtarzalny regularnie przynosi świetne efekty. Przede wszystkim oczywiście rozwija mięśnie. Deska i wszelkie jej odmiany – choćby na przedramionach czy na jednej ręce – angażują do pracy cały core i mięśnie obręczy barkowej.
Deska jest lepszym ćwiczeniem na brzuch nawet od klasycznych brzuszków. Dlaczego? Podczas robienia brzuszków angażujemy jedynie mięśnie proste, pomijając mięśnie skośne oraz mięśnie pleców. A deska nie izoluje żadnej partii. Ćwiczymy wszystkie mięśnie w tym samym czasie, równie intensywnie na dodatek.
Podstawowym efektem tego prostego i skutecznego treningu na brzuch jest więc pięknie wyrzeźbiony brzuch. Silny, płaski brzuch to przy okazji silne mięśnie głębokie. Dzięki temu mamy porządną ochronę narządów wewnętrznych, możemy swobodnie oddychać. Wyćwiczone mięśnie głębokie pozwalają także na utrzymanie poprawnej postawy, zapewniają lepszą równowagę, mniejsze ryzyko kontuzji.
Deska to także doskonałe wsparcie dla naszych pleców. Dzięki niej nie musimy obawiać się kontuzji i urazów kręgosłupa. Plank to także świetne ćwiczenie na poprawę równowagi. Jeśli do tej pory mieliście problem z utrzymaniem odpowiedniej pozycji ciała podczas siedzenie, pojawiał się garb, bolały was plecy, to koniecznie wprowadźcie to ćwiczenie do swojego planu treningowego. Poczujecie znaczącą różnicę już po tygodniu ćwiczeń.

Dodatkowo deska znacząco zwiększa wydajność. Mocny core poprawia wyniki także w innych dyscyplinach sportowych. A nawet podczas codziennych czynności. Wniesienie zakupów na drugie piętro nie będzie już problemem.

To proste i skuteczne 4-minutowe ćwiczenie na płaski brzuch świetnie także kształtuje silną wolę i poprawia nastrój. Wytrzymać 4 minuty w tak trudnej pozycji to nie jest łatwa sprawa przynajmniej na początku. Wymaga nie tylko siły fizycznej, lecz także psychicznej. Z tego względu plank jest wyzwaniem dla naszej woli, którą ćwiczymy razem z naszym ciałem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.