Trening na redukcję - ogólne zasady i efekty. Jaki trening będzie najskuteczniejszy w walce ze zbędnymi kilogramami?

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej to bezsprzecznie hit w walce ze zbędnymi kilogramami. Jeśli chcesz pozbyć się oponki czy wysmuklić ciało, koniecznie postaw na trening na redukcję tłuszczu. Jeśli będziesz ćwiczyć systematycznie, racjonalnie dobierzesz zestaw ćwiczeń, to dość szybko zobaczysz efekty swoich starań. Od czego zacząć?

Trening na redukcję tłuszczu

Jeśli od lat borykasz się z kilkoma dodatkowymi kilogramami, doskonale wiesz, że utrata wagi nie jest prostą sprawą. Im więcej kilogramów chcesz zrzucić, tym większe czeka cię wyzwanie. Niezbędny jest wybór skutecznego zestawu ćwiczeń. W tym miejscu warto zaznaczyć, że najczęściej rekomendowanym przez trenerów personalnych i dietetyków jest trening na redukcję tłuszczu. Ten skrojony na miarę, dostosowany do naszych potrzeb i warunków, w połączeniu ze skuteczną dietą może zdziałać cuda. Jak powinien wyglądać trening na redukcję tłuszczu?

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej - od czego zacząć?

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę ze sportem, musisz wiedzieć, że podstawą jest właściwe opracowanie planu treningowego. Musisz to zrobić z głową. Tylko w ten sposób możesz oczekiwać szybkich i spektakularnych efektów. Dzięki dobremu rozplanowaniu unikniesz w dalszej perspektywie efektu jo-jo, a w codziennych zmaganiach nie będą towarzyszyły ci zakwasy.

Bardzo ważna jest technika ćwiczeń. Szczególnie, jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć i jeszcze nie wszystko przychodzi ci naturalnie. Przykładaj do niej szczególną wagę. Dzięki temu uda ci się wyrobić dobre nawyki, które ułatwią spalanie tkanki tłuszczowej.

Trening na redukcję – podstawowe zasady

Podstawą każdego treningu, a więc także tego na redukcję tkanki tłuszczowej, jest właściwe przygotowanie mięśni do wysiłku. Każdy trening rozpoczynaj rozgrzewką, a kończ rozciąganiem. Dzięki temu nie nabawisz się kontuzji. Rozgrzanie powinno trwać około 15 minut. Mniej więcej tyle samo poświęć na “ochłodzenie” mięśni, czyli stretching statyczny.

Kolejną podstawową zasadą treningu na redukcję musi być stosowanie właściwej diety. Bez prawidłowego odżywiania nawet najlepszy i najskuteczniejszy trening nam nie pomoże. 70 proc. sukcesu treningu na redukcję stanowi właśnie dieta. Powinniśmy spożywać posiłki o stałych porach, w równych odstępach czasu. Ważne jest zrezygnowanie z niezdrowej żywności, fast-foodów, słodyczy, alkoholu, białego pieczywa, napojów gazowanych i słodkich.

Trening na redukcję dla zaawansowanych

Trening na redukcję dla zaawansowanych zakłada jeszcze bardziej intensywne ćwiczenia, które poskutkują zwiększonym metabolizmem. Trening na redukcję dla zaawansowanych zakłada więc przede wszystkim dużą różnorodność ćwiczeń. Najlepiej jest połączyć ćwiczenia siłowe z intensywnym cardio.

Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczenia, ćwicz dwa razy w tygodniu. Jeśli jednak chcesz wprowadzić trening na redukcję dla zaawansowanych możesz ćwiczyć nawet trzy razy w tygodniu. Niektórzy ćwiczą sześć razy w tygodniu, jednak przy intensywnych ćwiczeniach nie jest to dobrym pomysłem. Organizm nie ma wtedy czasu na właściwą regenerację.

Dlaczego ćwiczenia cardio są takie ważne? Pozwolą one spalać maksimum kalorii. Wypróbuj trening interwałowy. A jeśli masz już pewne doświadczenie, postaw na tabatę. To męczący trening, które działa cuda. Ćwiczenia siłowe natomiast oprócz utraty wagi, pozwolą nam wyrzeźbić skutecznie sylwetkę Poczujesz, że mięśnie stają się smuklejsze, a ciało bardziej jędrne.

Warto o pomoc w ułożeniu planu treningowego poprosić eksperta. Z pomocą trenera personalnego jeszcze szybciej przybliżysz się do wymarzonej sylwetki. Trener pomoże ci także ustalić, które ćwiczenia możesz wykonywać podczas treningu na redukcję w domu

Trening na redukcję w domu

Trening domowy to ciekawa opcja dla tych, którzy nie mają czasu chodzić na siłownie czy zajęcia zorganizowane w klubach fitness. Podczas trening na redukcję w domu także możemy spalić dużo kalorii. Liczy się systematyczność i motywacja.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.