Ćwiczenia na orbitreku. Jak ćwiczyć na orbitreku, aby schudnąć? Po jakim czasie widać efekty ćwiczeń na orbitreku?

Ćwiczenia na orbitreku są szalenie popularne wśród osób, które chcą schudnąć. Nic dziwnego ćwiczenia na orbitreku cieszą się naprawdę dobrymi opiniami. Wzmacniają ciało, a jako trening cardio pozwalają stracić naprawdę dużo kalorii. Jak więc ćwiczyć na orbitreku, aby schudnąć?

Jak ćwiczyć na orbitreku, aby schudnąć?

Na początek rozwiejmy wątpliwości, co to jest orbitrek. To nowoczesne urządzenie do ćwiczeń, które znane jest także pod nazwami rower eliptyczny, trenażer eliptyczny i cross-trainer. To typ maszyny, który spokojnie można określić mianem urządzenia 3w1. Łączy w sobie zalety roweru stacjonarnego, bieżni i steppera. Na dodatek jest dość niewielkie. Z tego powodu sprawdzi się jako sprzęt w domowej siłowni.

Oczywiście najczęściej ćwiczymy na orbitreku w siłowniach i klubach fitness. W takich miejscach orbitreki są najnowocześniejsze i wyposażone w komputer i specjalny wyświetlacz. Dzięki temu na bieżąco możemy sprawdzać spalone kalorie, mierzyć tętno, kontrolować dystans, czas i prędkość, z jaką wykonujemy trening.

Jeśli trudno ci wyobrazić sobie, jak wyglądają ćwiczenia na orbitreku, śpieszymy z pomocą. Podczas ćwiczeń na orbitreku wykonujemy podobne ruchy do tych, które znamy z jazdy na rowerze, pieszych wycieczek na nierównym, najczęściej górskim terenie czy podczas jazdy na nartach biegowych.

Skoro wiemy, już jak wyglądają ćwiczenia na orbitreku, pora wrócić do odpowiedzi na pytanie, jak ćwiczyć na orbitreku, aby schudnąć?

Przede wszystkim naczelną zasadą naszego treningu powinno być pilnowanie tętna. Cały czas powinno one wahać się między 70 a 80 proc. tętna maksymalnego. Dlaczego? Liczne obserwacje i badania udowodniły, że w tym przedziale spalanie tłuszczu jest najbardziej efektywne.

Ponadto koniecznie zwracajmy uwagę na naszą sylwetkę. Tylko proste plecy, uniesiona głowa i nogi rozłożone płasko na pedałach pomogą nam osiągnąć sukces.

Warto także ćwiczyć na orbitreku z programem ćwiczeń. Dzięki temu na bieżąco, na wyświetlaczu będziemy widzieć wszystkie interesujące nas parametry. Prędkość, z którą ćwiczymy, dystans, który pokonujemy czy w końcu wspomniane tętno.

Zwróćcie także uwagę na to, aby pilnować wszystkich elementów treningu. Podobnie jak każdy inny fitness czy każda inna dyscyplina sportowa konieczne jest zrobienie solidnej rozgrzewki, przeprowadzanie treningu właściwego, podczas którego dajemy z siebie wszystko. Oczywiście ćwiczenia na orbitreku kończymy rozciąganiem wszystkich partii mięśniowych.

Ćwiczenia na orbitreku – efekty

W trakcie ćwiczeń na orbitreku do pracy pobudzamy i angażujemy naprawdę wiele partii mięśniowych. Pracują plecy, pośladki, brzuch, ręce i nogi. W opinii wielu osób powiela się stwierdzenie, że ćwiczenia na orbitreku są lepsze od biegania. Dlaczego? Ćwiczenia na orbitreku nie obciążają stawów i ścięgien, a dzięki temu ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek kontuzji jest znacznie mniejsze. Z tego powodu efekty ćwiczeń na orbitreku docenią wszyscy ci, którzy mają słabą kondycję i nadwagę.

Gdy mówimy o efektach ćwiczeń na orbitreku, wiele osób powtarza same pozytywne opinie. Wśród wielu opinii ćwiczeń na orbitreku wymieniana jest znacząca redukcja cellulitu. Dzieje się tak, ponieważ spalamy tłuszcz, poprawiamy krążenie i elastyczność skóry.

Ćwiczenia na orbitreku – po jakim czasie widać efekty?

Wiele osób pyta, po jakim czasie ćwiczeń na orbitreku widać efekty. To trudne pytanie, ponieważ u każdego proces spalania tkanki tłuszczowej przebiega nieco inaczej. Jednak nie jest tajemnicą, że ćwiczenia na orbitreku pozwalają spalić jednorazowo naprawdę dużo kalorii. Podczas godzinnego treningu możemy pozbyć się nawet 800 kalorii!

Można więc pokusić się o stwierdzenie, ze pierwsze efekty ćwiczeń na orbitreku widać już po kilku tygodniach ćwiczeń. A z tego powodu ćwiczenia na orbitreku są często wybierane przez osoby z dużą nadwagą i pragnące szybko schudnąć. Warto jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. To intensywny trening, więc nie powinniśmy ćwiczyć na orbitreku częściej niż dwa-trzy razy w tygodniu.

Więcej o: