Modelowanie sylwetki. Jak najskuteczniej wymodelować sylwetkę? Na czym polega modelowanie sylwetki metodą Delaviera?

Modelowanie sylwetki to proces bardzo trudny. Wymaga od nas samozaparcia i olbrzymiej determinacji w dążeniu do celu. Wiele osób przechodzi na restrykcyjne diety, czasem głodówki. Ale samą dietą niewiele zdziałamy. Jak skutecznie wymodelować sylwetkę? Jakie urządzenia do modelowania sylwetki się sprawdzą najbardziej?

Modelowanie sylwetki metodą Delaviera

Na początek warto zapoznać się z modelowaniem sylwetki metodą Delaviera. To jeden z popularniejszych ostatnimi czasami sposobów. Od czego zacząć? Od książki właśnie o takim tytule – „Modelowanie sylwetki metodą Delaviera”. To świetny podręcznik treningowy, który sprawdzi się dla osób początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Cała pozycja liczy sobie aż dwa obszerne tomy. Część pierwsza – „Ćwiczenia i programy domowego treningu siłowego” – poświęcona jest między innymi zagadnieniom teoretycznym. Pozwala ustalić cele treningowe, poznać mechanizm działania mięśni, uczy zasad treningu.

Pierwszy tom „Modelowanie sylwetki metodą Delaviera” zawiera najważniejsze ćwiczenia na konkretne partie mięśniowe. Każde ćwiczenie zawiera bardzo szczegółowy opis, wady, zalety, a nawet dodatkowe uwagi. Wszystkiego możemy dowiedzieć się także z pogłębionych rysunków i szczegółowych zdjęć. Dodatkowo w „Modelowaniu sylwetki metodą Delaviera” znajdziemy gotowe plany treningowe.

W kolejnej części „Modelowania sylwetki metodą Delaviera” znajdziemy jeszcze bardziej profesjonalne uwagi. Głównie skupiają się one wokół treningu na siłowni. Oczywiście garść teoretycznej wiedzy podpiera fragmenty bardziej praktyczne.

Cała książka Delaviera tyczy budowania i rozwijania mięśni poprzez pogłębioną analizę działania i anatomii organizmu. Jedną z ważniejszych tez, którą stawia autor, jest to, że trening siłowy jest dobry dla wszystkich. Nie każdy oczywiście musi zostać kulturystą. Można stosować trening siłowy jako uzupełnienie innych treningów.

Modelowanie sylwetki – urządzenia

Kiedy mówimy o modelowaniu sylwetki, musimy także powiedzieć o urządzeniach, które do tego służą. Od lat są one dostępne w profesjonalnych gabinetach. Zabiegów wyszczuplających i antycellulitowych jest jednak wiele. Które wybrać? Polecamy dwa najskuteczniejsze i najpopularniejsze.

Na początek polecamy Liposhape, który wykorzystuje lipodermologię, fale radiowe bipolarne, ultradźwięki niskiej częstotliwości, laser miękki oraz rotacyjne rolki. Zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia modelują sylwetkę. Można spodziewać się gładkiej skóry, zmniejszenia tkanki tłuszczowej.

Innym polecanym urządzeniem do modelowania sylwetki jest żelazko antycellulitowe. To najpopularniejsze urządzenie do modelowania sylwetki gabinetach kosmetycznych. Po zabiegach  modelujących sylwetkę tym urządzeniem także możemy spodziewać się redukcji cellulitu i znaczącego ujędrnienia skóry.

Modelowanie sylwetki - elektrostymulacja

Elektrostymulacja to także rodzaj modelowania sylwetki urządzeniem. Wykorzystuje się do niej bowiem specjalny aparat, który doprowadza elektrody do ciała pacjenta i mocuje w punktach motorycznych, czyli w miejscach wnikania nerwów do mięśnia, poprzez opaski zapinane na rzepy. Modelowanie sylwetki przez elektrostymulacje ma na celu niedopuszczenie do degeneracji odnerwionego mięśnia aż do momentu zregenerowania uszkodzonego nerwu obwodowego. Dodatkowo pozbywamy się cellulitu, spalamy tkankę tłuszczową i poprawiamy dotlenienie skóry.

Modelowanie sylwetki – ćwiczenia

Oczywiście w modelowaniu sylwetki ćwiczenia także sprawdzą się rewelacyjnie. Najlepiej stosować wszystkie metody – wykorzystywać zabiegi w gabinetach kosmetologicznych, stosować zrównoważoną dietę i ćwiczyć.

Jakie ćwiczenia wybrać, kiedy zależy nam na wymodelowaniu sylwetki? Zacznijmy od siłowni. Tutaj działamy na masę i spalamy tłuszcz. Świetnie w tym celu sprawdzi się także trening cardio. Jako ćwiczenia modelujące sylwetkę tego typu polecamy pływanie, jazdę na rowerze, bieganie na świeżym powietrzu lub na bieżni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.