Piloxing. Co to jest piloxing? Jakie efekty przynosi piloxing? Gdzie kupić rękawice do piloxingu?

Wyobraź sobie połączenie tańca, boksu i pilatesu. Niemożliwe? A jednak! Piloxing to dziedzina fitness, która łączy w sobie wszystkie te sporty. A dodatkowo przynosi rewelacyjne efekty. Nie tylko tracisz zbędne kalorie, lecz także odprężasz się i błyskawicznie poprawia ci się humor. Jakie jeszcze efekty przynosi regularny piloxing?

Piloxing - co to?        

Piloxing to jedna z ciekawszych form zajęć fitness, które pojawiły się w ostatnich latach. Trening trwa około godziny i naprawdę można się podczas niego zmęczyć. A wszystko za sprawą tego, że podczas zajęcie piloxingu łączymy aż trzy dyscypliny sportowe: boks, taniec i pilates. Jak z pewnością wiecie, boks to wymagająca sztuka walki, podczas której skupiamy się na wykonywaniu energicznych ciosów rękami i wykopów nogami. Podczas trenowania boksu angażujemy do pracy całe ciało, bez wyjątku pracują wszystkie partie mięśniowe. Z kolei taniec to czysta przyjemność. Do wyboru mamy różne style i odmiany – od tańca klasycznego, nowoczesnego, poprzez hip-hop czy twerk. To zdecydowanie zajęcia dla osób, które lubią się poruszać i mają poczucie rytmu lub chcą nad nim popracować. Natomiast pilates należy do treningów wzmacniających i rozciągających. Jego celem jest wzmocnienie mięśni, poprawa wytrzymałości i uelastycznienie ciała.

Pozornie połączenie tych trzech skrajnie różnych dyscyplin sportowych wydaje się niemożliwe. A jednak! Piloxing, mimo że jest dość nowy w ofercie klubów fitness, staje się coraz popularniejszy.

Główną zasadą piloxingu jest wykonywanie wszystkiego w systemie interwałowym. Oznacza to robienie poszczególnych ćwiczeń o zmiennej intensywności. Na początku stawiamy na bardzo intensywny wysiłek, aby z czasem przejść do spokojniejszego tempa, aż w końcu wyciszyć i uspokoić organizm. Trening interwałowy, do którego należy piloxing, przyspiesza tętno, a więc skutecznie podkręca metabolizm. Spalamy więc więcej kalorii, tkanka tłuszczowa znika błyskawicznie.

Skoro już wiemy, co to jest piloxing, warto zastanowić się, jak wygląda sam trening. Trening piloxingu rozpoczyna się zazwyczaj (choć oczywiście każdy prowadzący zajęcia może wprowadzić pewne urozmaicenie) od ćwiczeń bokserskich. Tu mamy na myśli kopnięcia, ciosy rękami, wymachy. Wszystkie te ćwiczenia mocno angażują mięśnie brzucha. Następnie przechodzimy do tak zwanej części tanecznej. Ćwiczenia te poniekąd łączą w sobie taniec i elementy pilatesu.

Piloxing w teorii nie brzmi jak bardzo wymagający sport. A jednak można się naprawdę zmęczyć. Konieczne jest więc utrzymywanie kondycji, aby piloxing był dla nas zabawą, a nie wyłącznie morderczym treningiem. Zaleca się ćwiczenie piloxingu około dwóch-trzech raz w tygodniu. Dzięki temu osiągniemy w szybkim czasie zadawalające i widoczne gołym okiem efekty.

Piloxing – efekty

Jako niekwestionowaną zaletę piloxingu należy wymienić bardzo szybką redukcję tkanki tłuszczowej. W ciągu zaledwie godzinnego treningu możemy spalić nawet 900 kalorii. Piloxing jest więc formą fitnessu, którą docenią wszystkie osoby marzące o zmianie rozmiaru XL na S.

Oczywiście efekt odchudzający to nie jedyna zaleta regularnego trenowania piloxingu. Wśród głównych efektów piloxingu należy wymienić choćby znaczącą poprawę kondycji całego ciała. Czujemy się sprawniejsi, zdrowsi. Nasz organizm dostaje więcej tlenu, więc trafia on do wszystkich komórek ciała. Przy okazji poprawia się także elastyczność mięśni. To oczywiście głównie za sprawą włączenia do treningu elementów pilatesu. Zyskujemy większą i lepszą świadomość własnego ciała, ćwiczymy równowagę i wzrasta nasza pewność siebie. Przy okazji doskonale się bawimy i relaksujemy.

Piloxing rękawice - gdzie kupić?

Podczas treningów piloxingu niezbędne są rękawice bokserskie. W końcu, ćwiczenia w dużej mierze opierają się na sztuce walki. Warto zainwestować w porządne rękawice do piloxingu. Te z dobrej jakości materiałów, solidnie wykonane, przez sprawdzonych producentów posłużą nam długie lata. Gdzie kupić rękawice do piloxingu? Szeroki wybór znajdziemy w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie sportowym. Ponadto warto sprawdzić sklepy internetowe. To właśnie w sieci możemy upolować rękawice do piloxing w najlepszych cenach.

Więcej o: