Jak ćwiczyć w domu? Zbuduj większe mięśnie bez siłowni!

Zastanawiasz się, jak efektywnie ćwiczyć w domu, by w końcu zrzucić zbędne kilogramy? Mamy dla Ciebie super propozycję - spróbuj treningu domowego i poczuj siłę w swoim ciele. Ćwiczenia siłowe bez użycia sprzętu to świetna alternatywa dla tradycyjnych wizyt na siłowni.
Zobacz wideo

Codzienny trening to podstawa dobrej formy. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wiele wysiłku podejmujesz każdego dnia. Sama możesz być swoim własnym urządzeniem do wykonywania treningów. Teraz potrzeba odrobinę motywacji. O tą zadbamy wspólnie. 

Wyobraź sobie sytuację, w której możesz ćwiczyć i nie obciążasz swoich stawów. Z własnym ciałem dajesz sobie radę na co dzień, dlatego i podczas tych ćwiczeń z pewnością sobie poradzisz. Przygotuj się na utratę masy i wzrost masy mięśniowej!

Jakie ćwiczenia wykonywać w domu? 

W domu także możesz wykonywać pakiet ćwiczeń, które idealnie wpiszą się w Twój codzienny grafik. Zacznij od rozgrzewki. Wprowadzić możesz ją na dwa sposoby. Albo skacząc na skakance, albo robiąc pajacyki. Nie zniechęcaj się początkowymi trudnościami. Z czasem na pewno skoki przez sznurek zaczną przynosić radość, a pajacyki powodować przyjemną zadyszkę. 

W ten sposób przygotujesz ciało do dalszej aktywności fizycznej. Przejdź teraz do wykonywania ćwiczeń po jednej serii. Co to znaczy? Ustal, że najpierw robisz 10 przysiadów, 10 pompek i 10 ukłonów. Pomiędzy akcjami wykonuj pojedyncze przerwy, w których będziesz miała szansa złapać oddech i na chwilę odpocząć. 

Następnie wykonuj ćwiczenia, które są połączone w grupy po 10 powtórzeń. Możesz wybrać pakiet tych łatwiejszych lub trudniejszych. Wszystko zależy od tego, na ile zaawansowane były Twoje treningi wcześniej i na ile oceniasz swoja kondycję. 

A teraz do oporu - w serii wykonaj po 15-20 powtórzeń. Dostosuj trening do swoim możliwości. Jeśli poczujesz, że możesz już znacznie więcej, spróbuj podnieść sobie poprzeczkę. Ale pamiętaj, wszystko rób z głową! 

Pamiętaj, by treningi wykonywać do trzech razy w tygodniu. Rób jeden dzień przerwy. 

Przykłady ćwiczeń do wykonywania w domu

Na początek możesz zacząć od podciągania się na krawędzi stołu. Połóż się na plecach pod stołem. i chwyć za krawędź stołu. Następnie unieś tułów jak najwyżej, trzymając stopy na ziemi. Ciało cały czas utrzymuj w jednej linii.

Równie ciekawym pomysłem na trening może być wykonywanie pompek na podłodze. Oprzyj ręce i ugnij lekko ramiona. Nie dotykaj klatką piersiową podłoża i wróć do pozycji początkowej. Tutaj niezwykle ważne jest, by tułów i nogi tworzyły jedną linię. 

Wszystkie te ćwiczenia są niezwykle wartościowe i mogą stanowić idealny bodziec do rozpoczęcia przygody z ćwiczeniami wykonywanymi w domu. Podejmij wyzwanie i spróbuj czegoś innego, niż zwykłe treningi na siłowni

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.