Wiemy, ile kalorii spalisz, uprawiając te sporty przez godzinę!

Zastanawiałaś się, ile możesz spalić kalorii podczas godzinnej gry w golfa albo nordic walkingu? My to wiemy i podpowiadamy, jakie codzienne aktywności fizyczne pomogą Ci dodatkowo wrzucić kilka niepotrzebnych kilogramów!

Aktywność fizyczna to podstawa utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej. Warto ją praktykować, także podczas codziennych sportów. Nordic walking, trucht, czy pływanie - te aktywności pozwolą Ci spalić zbędne kalorie i są świetną alternatywą dla siłowni

Coraz więcej ludzi, którzy pragną zmienić swoją sylwetkę, wybiera ten sposób dbania o formę. Nie wymaga on codziennych wizyt na sali treningowej, a dodatkowo większość z przebadanych aktywności można z powodzeniem wykonywać na świeżym powietrzu, bez względu na porę. To wspaniała szansa dla wielu ludzi, którzy nie czują się dobrze na siłowni lub nie mają możliwości uczęszczać na nią regularnie. 

Wakacje to w końcu idealny moment, by rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym trybem życiem. Na co dzień prowadzimy siedzący tryb życia, a to zdecydowanie źle wpływa na nasze zdrowie. Każda, nawet najmniejsza forma ruchu ma zbawienny wpływ na formę. Sprawdziliśmy, ile zwykłe aktywności, wykonywane przez godzinę, spalają kalorii. Przekonajmy się! 

Ile schudniesz podczas godzinnego jogginu, nordic walking lub gry w golfa?

To niesamowite, ale już nawet godzina wybranej aktywności może przybliżyć Cię do osiągnięcia upragnionego celu. Jedyne, czego musisz przestrzegać, to systematyczność i regularność ćwiczeń. Te zasady przybliżą Cię do celu. 

Godzinny trucht, dla kobiety o masie 60kg, pozwoli jej spalić 474 kalorie. Mężczyzna o masie 80 kg spali natomiast 632 kg. Godzinny hokej kobiecie pozwoli pozbyć się 330 kalorii, mężczyźnie 440 kalorii. Pływanie - kobieta 366 kcal, mężczyzna 488 kcal. Natomiast nordic walking spali u kobiety 312 kcal, u mężczyzny 416 kalorii. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.