8 ćwiczeń na szczupłe uda

Oto pełny trening, który sprawi, że uda będą szczupłe, a pośladki uniesione.

1. Przysiady sumo z unoszeniem stóp - stań ze stopami rozstawionymi szerzej niż szerokość bioder, stopy na zewnątrz, schodź nisko, kieruj pośladki do ściany za tobą i do dołu, następnie w tej pozycji unieś stopy i stań na palcach. Wytrzymaj chwilę. Powtórz 10 razy.

ćwiczenia na uda, SumoSquatCalfRaisećwiczenia na uda, SumoSquatCalfRaise ćwiczenia na uda, SumoSquatCalfRaise ćwiczenia na uda, SumoSquatCalfRaise

2. Waga - ćwiczenie równoważne, stabilizacyjne, które kształtuje nie tylko brzuch i grzbiet, ale też pośladki i uda. Kieruj wyprostowaną nogę ku górze i jednocześnie opuszczaj ramiona w kierunku podłogi. Powtórz 10 razy.

ćwiczenia na nogićwiczenia na nogi ćwiczenia na nogi ćwiczenia na nogi

3. Martwy ciąg - bardzo skuteczne ćwiczenia na tylną część nóg i na pośladki. Weź sztangę i powoli opuszczaj ją do połowy łydek. Pośladki kieruj do tyłu, plecy proste. Następnie wróć mocno wypychając biodra do przodu. Powtórz 10 razy.

Martwy ciągMartwy ciąg Martwy ciąg Martwy ciąg

4. Unoszenie bioder w leżeniu - połóż się na macie, ugnij nogi. Podnoś biodra i mocno spinaj pośladki. Wytrzymaj chwilę. Powtórz 10 razy.

unoszenie bioder, ćwiczenia na nogiunoszenie bioder, ćwiczenia na nogi unoszenie bioder, ćwiczenia na nogi unoszenie bioder, ćwiczenia na nogi

5. Przyciągnie piłki stopami - połóż się na macie, pod stopami powinnaś mieć piłkę, biodra uniesione, głowa i barki leżą na macie. Przyciągaj piłkę stopami w kierunki pośladków, unoszą biodra. Powtórz 10 razy.

Przyciągnie piłki fitness, ćwiczenia na nogiPrzyciągnie piłki fitness, ćwiczenia na nogi Przyciągnie piłki fitness, ćwiczenia na nogi Przyciągnie piłki fitness, ćwiczenia na nogi

6. Podpór z przyciągnięciem kolan - trudne ćwiczenie, ale bardzo skuteczne. Oprzyj się na wyprostowanych rękach, pod stopami trzymaj piłkę. Przyciągaj kolana do brzucha, staraj się utrzymać równowagę.

Przyciągnie piłki fitness, ćwiczenia na nogiPrzyciągnie piłki fitness, ćwiczenia na nogi Przyciągnie piłki fitness, ćwiczenia na nogi Przyciągnie piłki fitness, ćwiczenia na nogi

7. Wykroki z wykorzystaniem taśm TRX - nogę zakroczną włóż w taśmę, schodź do dołu, staraj się, żeby kolano nogi wykrocznej nie wychodziło przed stopę. Powtórz 10 razy.

wykroki z trxwykroki z trx wykroki z trx wykroki z trx

8. Lifty ze złączonymi stopami - połóż się na boku, złącz stopy. Staraj się "otwierać" kolana, nie skręcając bioder. Powtórz 10 razy.

shape.comshape.com shape.com shape.com

WIĘCEJ HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.