Sezon łyżwiarski trwa! Modele figurowe i hokejowe - jakie wybrać? Podpowiadamy!

Zima to wyczekiwana pora roku głównie dlatego, że zaczyna się wtedy sezon łyżwiarski. Dla amatorów, jak i profesjonalistów mamy propozycje nie do odrzucenia! Spraw sobie łyżwy figurowe i hokejowe w super cenie!

Łyżwy figurowe

Szykujesz się do zakupu swojej pierwszej pary łyżew? W pierwszej kolejności powinnaś odpowiedzieć sobie na pytanie czy czujesz się pewnie na lodowisku i w jakim modelu chcesz jeździć - figurowym czy hokejowym? Te dwa rodzaje różnią się między sobą budową, która wpływa na komfort jazdy. Przez kobiety najchętniej wybierane są figurówki. Głównie ze względu na to, że są o wiele zgrabniejsze i lżejsze od plastikowych, hokejowych modeli. Sama konstrukcja łyżew figurowych oraz umieszczone z przodu ząbki zwiększają zwrotność i umożliwiają nie tylko wykonywanie wszystkich elementów choreografii, ale są idealne także do rekreacyjnej jazdy. Figurówki są szczególnie polecane osobom rozpoczynającym przygodę z łyżwiarstwem.

Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.thoughtco.comKolaż / Materiały partnerów / Fot. www.thoughtco.com Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.thoughtco.com

Łyżwy hokejowe

Dla fanów prędkości zdecydowanie polecamy tzw. hokejówki. Te masywne łyżwy mają odporną na uszkodzenia plastikową powłokę, która świetnie chroni przed urazami zewnętrznymi. O wiele krótsza płoza, niż w łyżwach figurowych pozwala na bardziej dynamiczną i szybszą jazdę. Hokejówki powinny wybierać osoby, które nie boją się prędkości i wykonywanie ostrych skrętów jest im dobrze znane. Twarda, plastikowa powłoka i miękka skarpeta łudząco przypominają konstrukcję rolek, dlatego, jeśli masz doświadczenie w jeździe na nich, łyżwy hokejowe z całą pewnością ci podpasują.

Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.norwaysavingsbankarena.comKolaż / Materiały partnerów / Fot. www.norwaysavingsbankarena.com 

Mix

Zarówno łyżwy hokejowe, jak i figurowe mają mnóstwo wariantów kolorystycznych, spośród których na pewno wybierzesz coś dla siebie. Figurówki w panterkę lub w kolorze niebieskim to prawdziwy hit! Wyróżnij się na lodowisku i sięgnij po najmodniejsze wzory oraz kolory sezonu!

Kolaż / Materiały partnerów / Fot. www.southsidearena.comKolaż / Materiały partnerów / Fot. www.southsidearena.com 

Więcej świetnych modeli łyżew hokejowych i figurowych znajdziesz poniżej!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.