Deska, buty kask - przygotuj się na snowboard! Sprzęt w okazyjnych cenach

Wybierasz się na stok i chcesz skompletować dobrej jakości sprzęt w przystępnych cenach? Zobacz przygotowany przez nas przegląd desek, butów i kasków snowboardowych!

Deska

Deska jest najważniejszym elementem jazdy na snowboardzie, dlatego bardzo istotny jest wybór odpowiedniego modelu. Zanim jednak zdecydujemy się na jej zakup powinniśmy zwrócić uwagę na to do jakiego stylu jazdy i umiejętności snowboardzisty jest przeznaczona. Dłuższa deska będzie szybsza i zarazem bardziej stabilna, natomiast krótsza świetnie sprawdzi się przy wykonywaniu różnych trików. Dobra deska snowboardowa powinna gwarantować zwrotność, odpowiednią przyczepność oraz precyzję skrętów. Wybranie modelu o odpowiednich parametrach zapewni nam nie tylko komfort podczas jazdy na stoku, ale pozwoli także na szybszy progres. 

Kolaż / Deska snowboardowa / Materiały partnerówKolaż / Deska snowboardowa / Materiały partnerów fot. Shutterstock

Buty

Kolejnym bardzo ważnym elementem wyposażenia snowboardzisty są buty. Powinny one odpowiednio zabezpieczać staw skokowy, zapewniając nam właściwą stabilność oraz pozwalając na wykonywanie różnych ewolucji i trików. Ważna jest także ich konstrukcja, która musi gwarantować nam właściwe ułożenie stóp na desce. Buty snowboardowe powinny być lekkie, wodoszczelne i wykonane z wysokiej jakości oddychających materiałów, które pozwolą na zachowanie optymalnych warunków utrzymania temperatury. 

Kolaż / Buty snowboardowe / Materiały partnerówKolaż / Buty snowboardowe / Materiały partnerów fot. Shutterstock

Kask

Kask snowboardowy jest podstawą bezpieczeństwa podczas jazdy na stoku. Dobrze dobrany model zapewni nam ochronę przed urazami i pozwoli cieszyć się jazdą także po zalesionych i skalnych terenach. Na co więc zwrócić uwagę przed zakupem kasku snowboardowego? Przede wszystkim na rozmiar. Nowoczesne modele wyposażone są zazwyczaj w regulację obwodu oraz system zaciskania, które pozwalają na dopasowanie ich do kształtu i wielkości głowy. Ważna jest także waga kasku oraz jego właściwości wentylacyjne (system wentylacji aktywnej i biernej), które zapewniają nam komfort w czasie jazdy. 

Kolaż / Kaski snowboardowe / Materiały partnerówKolaż / Kaski snowboardowe / Materiały partnerów fot. Shutterstock

Zobacz jeszcze więcej snowboardowych akcesoriów!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.