Jakie wybrać buty na trening na siłowni? Sneakersy, trampki, buty do biegania, czy boso?

W dzisiejszych czasach można zwariować od ilości i moedli butów sportowych. Do chodzenia, do biegania, do crossfitu, do fitnessu. A jakie buty będą najlepsze w treningu siłowym?

Okazuje się, że odpowiedź nie jest taka prosta. Wszystko zależy od tego, jakie ćwiczenia wykonujesz na siłowni.

Jeśli tylko ćwiczysz na siłowni z ciężarami, sztangą etc. jednak nie są to ogromne ciężary, to standardowe obuwie sportowe powinno w zupełności wystarczyć. Jeśli jednak jesteś zapalonym bywalcem siłowni i dźwigasz naprawdę ciężkie cieżary, to twoje obuwie powinno być dopasowane. 

Oto obuwie, które najlepiej sprawdzi się w treningu siłowym:

Obuwie na siłownię - trampki converseObuwie na siłownię - trampki converse Converse Chuck Taylor

1. Trampki

Zdziwiona? Klasyczne trampki przy mocnych ciężarach pozwalają na bliski kontakt stopy z podłożem. Są płaskie, mają gumową podeszwę, która jest stabilna i nie ślizga się. Są stosunkowo tanie, a każdy sztangista, który trenuje już od jakiegoś czasu wie, że to nie obciach iść w trampkach na siłownię.  

Skarpetki antypoślizgowe - Obuwie na treningSkarpetki antypoślizgowe - Obuwie na trening Pinterest

2. Boso + antypoślizgowe skarpetki

Zamiast wydawać miliony na drogie buty do podnoszenia ciężarów zainwestuj parę złotych w antypoślizgowe skarpetki. Twoje stopy mają bezpośredni kontakt z ziemią, dzięki czemu aktywujesz większość mięśni głębokich do pracy. To również zdrowe rozwiązanie dla całego ciała. Stopy bez obuwia w kontakcie z podłożem doskonale wyczuwają środek ciężkości. 

Reebok Crossfit - obuwie na siłownięReebok Crossfit - obuwie na siłownię Pinterest

3. Obuwie do crossfitu

Nadal możesz czuć ziemię pod nogami, pozwalają na mocne wyjście z ciężarem. Mają płaską, twardą podeszwę, która pozwala właściwie wyczuć stopy podczas podnoszenia. Nadal jednak uzyskujesz idealnej stabilność.

Obuwie na siłownię - NikeObuwie na siłownię - Nike Pinterest

4. Buty z delikatną platformą z tyłu

Sprawdzą się u osób, które mają słabą mobilność. Delikatne podwyższenie z tyłu pozwala na niższe, głębsze zejście w dół np. w przysiadzie. To dobre, tymczasowe rozwiązanie. Jednak pamiętaj, jeśli twoja mobilność jest słaba to znak, że musisz nad nią popracować.

 
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.