Converse czy Vans? Zestawienie najmodniejszych trampek sezonu

Converse i Vans to dwie najbardziej znane marki zajmujące się produkcją stylowych trampek. Tworzone przez firmy buty uwielbiane są przez wszystkich koneserów kultowego obuwia sportowego, którzy doceniają je nie tylko za ponadczasowy design. Zobaczcie przegląd popularnych modeli trampek Converse oraz Vans i wybierzcie parę najlepszą dla siebie!

CONVERSE

Trampki marki Converse to buty z ponad stuletnią tradycją. Wyprodukowane po raz pierwszy w 1908 roku, prędko osiągnęły popularność i stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych butów świata. I choć stworzone zostały z myślą o koszykarzach, to  szybko zaczęły się cieszyć ogromną sławą także poza sportowym boiskiem.

Pierwszym ambasadorem marki Converse, który rozpromował trampki All Star wśród sportowców, był znany zawodnik Charles "Chuck" Taylor. To właśnie od jego nazwiska wziął swoją nazwę kultowy model, uwielbiany przez wszystkich miłośników wygodnego, ponadczasowego obuwia. 

Trampki Converse to buty, które mają już 110 lat, lecz nadal cieszą się ogromną popularnością. Wygodne, stylowe, praktyczne i dostępne w najróżniejszych wersjach kolorystycznych, znakomicie pasują do wielu stylizacji, świetnie współgrając praktycznie z każdym zestawem. 

Kolaż / Źródło: www.sneakerstudio.pl, autor: brak informacjiKolaż / Źródło: www.sneakerstudio.pl, autor: brak informacji Materiały partnerów

VANS

Vans to firma prawie o pół wieku młodsza od marki Converse. Założona została w 1966 roku przez dwóch braci Paula oraz Jamesa Van Dorenów, którzy chcieli się skupić na produkcji butów przeznaczonych dla skateboarderów. Tworzone przez nich modele miały ułatwiać jazdę na deskorolce, pomagając utrzymać odpowiedni balans oraz zapewniając lepszą amortyzację. 

Charakterystycznym elementem trampek Vans jest pasek (najczęściej biały) idący przez cały bok buta. Stworzył go Paul Van Doren z myślą o unikatowym logo, które miało być znakiem rozpoznawczym marki. Pasek ten otrzymał miano "jazz stripe" i stał się nieodłącznym elementem butów Vans.

Choć trampki marki Vans początkowo popularne były jedynie wśród fanów jazdy na desce,  to szybko pokochały je miliony ludzi na całym świecie. Dziś buty Vans nosimy już nie tylko do sportowych stylizacji, ale także do tych na co dzień. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA