Czas na trochę ruchu! Najlepszy sprzęt do aktywnego wypoczynku

Ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jak najlepiej wykorzystać ten okres? Podpowiadamy, jaki sprzęt będzie idealny do aktywnego wypoczynku!

Najlepszy sprzęt do aktywnego wypoczynku: Rower

Bez wątpienia to właśnie rower jest najczęściej wybieranym sprzętem do aktywnego wypoczynku. Obecnie producenci oferują całą gamę rozmaitych rowerów, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Rower stworzony z myślą o downhillu, rower górski, rower kolarski czy rower typu bmx to raptem kilka z wielu rodzajów, które z łatwością zdobędziemy w każdym sklepie rowerowym. Jest tego naprawdę dużo!

W zależności od potrzeb, znajdziemy odpowiedni rower do każdego stylu jazdy. Rower zapewnia również liczne korzyści płynące z jeżdżenia. Jeśli chcesz wzmocnić nogi, poprawić kondycję i zrzucić szybko kilka kilogramów to będzie on idealnym rozwiązaniem. 

Najlepszy sprzęt do aktywnego wypoczynku: Rolki

Sprzęt, który szczególnie wzmacnia nogi. Jazda na rolkach to świetna alternatywa, gdy chcemy się jeszcze bardziej zaktywizować w czasie pobytu na świeżym powietrzu. W zależności od preferowanego sposobu jazdy, możemy kupić rolki przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, jazdy szybkiej bądź jazdy wyczynowej.

Kupując rolki, szczególnie musimy zwrócić uwagę na rodzaj łożysk, kółek oraz konstrukcję samego buta. Cechy tych elementów będą się różniły w zależności od typu rolek. Na przykład klasyczne rolki przeznaczone do spokojnej jazdy mają wolniejsze łożyska oraz miękkie kółka. 

Najlepszy sprzęt do aktywnego wypoczynku: Deskorolka

Szukasz prawdziwego wyzwania, a nie straszne są ci liczne upadki? Chcesz czuć adrenalinę podczas każdej jazdy? Bez wątpienia deskorolka jest sprzętem dla ciebie. W sklepach są różne rodzaje deskorolek, a każda z nich ma inne zastosowanie.

Niezależnie jednak od tego czy deskorolka będzie służyć jako sprzęt do swobodnej jazdy po asfalcie, przemieszczania się po mieście, czy do wykonywania tricków, warto sprawdzić jej podstawowe elementy. Przed kupnem koniecznie obejrzyj traki, które umożliwiają kierowanie deskorolką, łożyska odpowiadające za prędkość oraz samą deskę, czyli tzw. blat.

Najlepszy sprzęt do aktywnego wypoczynku: Hulajnoga

Podobnie jak w przypadku poprzednio omówionych sprzętów do aktywnego wypoczynku, w przypadku hulajnogi również możemy mówić o jej kilku rodzajach. Proste hulajnogi rekreacyjne to dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tym gadżetem.

Jest lekka i zwrotna, co czyni ją idealnym urządzeniem na wypad do parku. Nie jest jednak zbyt wytrzymała i nie nada się na dłuższe dystanse. Wtedy należy zastanowić się nad hulajnogą turystyczną, która jest stabilniejsza i bardziej wytrzymała.  

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.