Niezbędnik rowerzysty. 3 rzeczy, które przydadzą się podczas wycieczki

W sezonie wiosenno-letnim jazda na rowerze jest jedną z najpopularniejszych aktywności. Jest to znakomity sposób na przyjemne i zarazem zdrowe spędzenie wolnego czasu. Jednakże zarówno krótkie, jak i dłuższe wycieczki, wymagają odpowiedniego przygotowania. Zobacz co powinieneś ze sobą zabrać!

Kask

Pierwszą i zarazem najważniejszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać wybierając się na rower, jest kask. Nie ważne czy wyruszamy na kilkugodzinną wycieczkę czy na wielodniową podróż - zawsze warto mieć go ze sobą. Choć zgodnie z polskim prawem noszenie kasku nie jest obowiązkowe, to jednak należy pamiętać o tym, że w razie ewentualnego wypadku jego posiadanie może uratować nam życie. Nowoczesne modele są nie tylko lekkie, wygodne i komfortowe, ale także niezwykle stylowe. 

Kolaż / fot. ShutterstockKolaż / fot. Shutterstock Materiały partnerów

Sakwy rowerowe

Kolejnym elementem rowerowego wyposażenia, które przyda się zwłaszcza podczas dłuższych wycieczek, jest sakwa rowerowa. Skutecznie pomieści ona wszystkie niezbędne rzeczy, dzięki czemu będziesz mógł wybrać się na rower bez konieczności zabierania ze sobą dużego plecaka. Skawy rowerowe dostępne w sklepach internetowych są funkcjonalne i praktyczne, przez co świetnie sprawdzą się nie tylko podczas wypadów za miasto, ale także w drodze do pracy czy na zakupy. 

Kolaż / fot. ShutterstockKolaż / fot. Shutterstock Materiały partnerów

Zapięcie rowerowe

Dobre i solidne zabezpieczenie to must-have każdego rowerzysty. Najlepiej sprawdzi się to wykonane ze stali hartowanej bądź grubego łańcucha, które skutecznie ochroni nasz rower przed niechcianą kradzieżą. Inwestując w zapięcie rowerowe powinniśmy także zwrócić uwagę na to czy posiada ono automatyczne uszczelki, które ochronią zamek przed wiatrem, wodą i niskimi temperaturami, oraz czy wyposażone jest w osłonę zapobiegającą rysowaniu lakieru. 

Kolaż / fot. ShutterstockKolaż / fot. Shutterstock Materiały partnerów

Podczas dłuższych wycieczek warto mieć ze sobą także zestaw podstawowych narzędzi, zapasową lampkę oraz dodatkowy łańcuch!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.