Top trenerka Jillian Michaels wydała książkę "Będę mamą". Poradnik jest już dostępny w Polsce

Jillian Michaels to jedna z najbardziej popularnych trenerek fitness na świecie. Gwiazda jest mamą i z tej okazji napisała poradnik dla wszystkich przyszłych matek. W Stanach stał się bestsellerem, ale czy będzie podobnie w naszym kraju?

Kim jest Jillian Michaels? 

Jillian Michaels to jedna z najpopularniejszych amerykańskich trenerek. Gwiazda w swoim dorobku ma kilkadziesiąt płyt DVD ze swoimi planami treningowymi, a także mnóstwo książek związanych ze zdrowym trybem życia. W swoich treningach nie tylko wykorzystuje podstawowe ćwiczenia fitness, ale również kick boxing, jogę czy pilates. Od teraz w Polsce także dostępny jest jej bestsellerowy poradnik "Będę mamą". 

"Będę mamą" - bestsellerowy poradnik trenerki

Jillian Michaels nie tylko jest trenerką, ale również mamą. Gwiazda z tej okazji postanowiła wydać poradnik, dla wszystkich ciężarnych i przyszłych mam. 

 Będę mamą to znacznie więcej niż porady w stylu „jedz rybi tłuszcz i łykaj kwas foliowy”. To przekrojowy, nowoczesny poradnik każdej przyszłej mamy, opracowany z zespołem najlepszych ekspertów i poparty najnowszymi wynikami badań. Przejdź przez okres ciąży razem z Jillian Michaels i zadbaj o najlepszą formę dla siebie i dla twojego dziecka.- czytamy.

Co znajdziemy w książce "Będę mamą"?

Tak jak wcześniej wspominaliśmy ta książka to poradnik dla wszystkich przyszłych mam. Znajdziemy w niej rozdziały nie tylko dotyczące już samego okresu ciąży, ale również tego, jak się przygotować do samego zajścia, na co zwrócić uwagę, z czego zrezygnować. W "Będę mamą" dokładnie jest też opisany okres połogu, a także mnóstwo przydatnych informacji, jak wrócić do formy po ciąży. Oczywiście Jillian zadbała tez o to by w tej książce znalazło się to co najlepsze, czyli ćwiczenia i dieta. Dla każdej przyszłej mamy to duże ułatwienie, bo mając malutkie dziecko często nie mamy czasu na szukanie takich informacji, a tu wszystko znajduje się w jednym miejscu. 

'Będę mamą' - bestsellerowa książka Jillian Michaels'Będę mamą' - bestsellerowa książka Jillian Michaels Materiały prasowe

Jillian Michaels porusza też trudne tematy 

Nie każda ciąża jest idealna i nie każdy poród jest idealny. Na świecie są miliony kobiet, które niestety po urodzeniu dziecka wpadają w depresję poporodową. To trudny temat nie tylko dla matek. ale również ich rodzin, dlatego rozdział "depresja poporodowa" powinien być obowiązkową lekturą także partnera i najbliższych osób. Drugim ważnym tematem jest karmienie piersią. Zazwyczaj większość kobiet chce to robić, ale niestety nie zawsze jest nam to dane. istnieje również kilka sposobów, które pomogą nam uruchomić laktację. Jillian zapewnia, że nie ma nic lepszego dla dziecka niż pokarm matki, dlatego każe matkom walczyć. 

Trenerka radzi, jak wrócić do formy po ciąży!

To jeden z najprzyjemniejszych działów w poradniku "Będę mamą". Jillian przygotowała dla wszystkich mam plan treningowy, a także dietetyczny, który ma pomóc im wrócić do dawnej sylwetki. Świetnym pomysłem są także przepisy dietetyczne, które znajdują się na samym końcu lektury. To z pewnością ułatwi życie nie jednej mamie. Trenerka zwraca też uwagę na dzienne zapotrzebowanie kaloryczne matek karmiących. Niestety wiele kobiet nadal zapomina o tym, że żeby nasz organizm produkował pokarm dla dziecka musi dostawać odpowiednią liczbę kalorii, dlatego nie ma tu mowy o żadnych głodówkach. Tuż za przepisami znajduje się sekcja z ćwiczeniami. Cały ten materiał zrobiony jest na najwyższym poziomie, a to wszystko dzięki zdjęciom, które w doskonały sposób obrazują, jak mamy ćwiczyć. 

Czy każda mam powinna mieć poradnik "Będę mamą"?

Moja odpowiedź brzmi tak! Sama jestem mamą i choć wiem, że jestem już bogatsza o pewne doświadczenie, to przy okazji drugiego dziecka z pewnością będzie to moja lektura obowiązkowa. Dzięki prostemu językowi, którym napisana jest książka mamy poczucie, jakbyśmy rozmawiały z bohaterką, a nie czytały ciężki, męczący i nudny poradnik. W "Będę mamą" każda kobieta znajdzie coś dla siebie, zaczynając od porad dietetycznych, treningów, ale także informacji na temat porodu czy laktacji. Jeżeli jesteś już w ciąży albo planujesz dziecko, ale wciąż masz dużo pytań o wszystko to poradnik Jillian Michaels "Będę mamą" jest dla Ciebie! Ja osobiście polecam. 

Ćwiczenia w ciąży Które wybrać, żeby sobie nie zaszkodzić?

Więcej o: