Adidas Superstar - najbardziej kultowe buty sportowe

Adidas Superstar to buty, który cenią sobie wszyscy miłośnicy miejskiego stylu. Model ten już na stałe wszedł do kanonu mody streetowej, osiągając miano najbardziej kultowego obuwia wszechczasów. Zobaczcie z czym łączyć te nieśmiertelne buty i jak wkomponować je nie tylko do sportowych zestawów. Teraz dostaniecie je przecenione nawet o 40%!

Pierwszy model butów Adidas Superstar został wyprodukowany w 1969 roku. Buty te stworzone zostały z myślą o koszykarzach i to właśnie sportowcy uprawiający tę dyscyplinę nosili je jako pierwsi. Szacuje się, że w latach 70. w modelu Adidas Superstar grało około 3/4 wszystkich zawodników NBA.

Adidas Superstar to model uniwersalny, który pasuje nie tylko do męskich, sportowych stylizacji. Buty te świetnie wyglądają także w połączeniu z kobiecymi zestawami i subtelnymi kolorami. Superstary świetnie współgrają z eleganckimi dodatkami, znakomicie wpisując się w ubóstwiany przez wszystkie panie trend altleisure.

Kolaż / Źródło: www.shoesforwomen.cf, autor: brak informacji / Materiały partnerówKolaż / Źródło: www.shoesforwomen.cf, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.shoesforwomen.cf, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.shoesforwomen.cf, autor: brak informacji / Materiały partnerów

Superstary szybko osiągnęły ogromną popularność i z boisk przeniknęły do środowiska muzyków i tancerzy. Model ten szczególnie upodobali sobie artyści z zespołu RUN DMC, który w roku 1986 stworzyli utwór "My adidas" chwalący zalety tych właśnie butów. W latach 90. Adidas Superstar zyskały miano kultowych, po czym zniknęły z rynku na prawie dekadę.

Choć przez długi czas Adidas Superstar utożsamiane były z mężczyznami, kobiety szybko pokazały, że buty te pasują także to damskich stylizacji. Model ten świetnie komponuje się ze spódnicami i sukienkami, tworząc modne, pełne uroku zestawy w luźnym, streetowym stylu. 

Kolaż / Źródło: www.tendances-de-mode.com, autor: brak informacji / Materiały partnerówKolaż / Źródło: www.tendances-de-mode.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.tendances-de-mode.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.tendances-de-mode.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów

W 2015 roku marka wznowiła produkcję modelu Superstar i bestsellerowe buty z trzema paskami znów trafiły na sklepowe półki. Od razu zajęły pierwsze miejsce na liście najbardziej popularnego obuwia lifestylowego, na nowo zyskując miłość fanów sportowych stylizacji. Współcześnie także gwiazdy noszą Adidas Superstar . Wśród największych miłośników tego modelu znajduje się m.in. Pharrell Williams, David Beckham, Rita Ore, Katy Perry czy Gigi Hadid.

Adidas Superstar to buty, które po 50 latach od swojej premiery są nadal niezwykle popularne. Ten uniwersalny model pasuje do wszystkiego, dzięki czemu zyskał miano ponadczasowego. Choć wciąż najczęściej wybierane są Superstary w kolorze białym, to także inne barwy świetnie współgrają z większością zestawów.

Kolaż / Źródło: www.justtrendygirls.com, autor: brak informacji / Materiały partnerówKolaż / Źródło: www.justtrendygirls.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.justtrendygirls.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.justtrendygirls.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów

Zobaczcie inne modele butów Adidas Superstar!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.