Porady stylistek: jak dobrze wyglądać w sportowych szortach

Chcesz wyglądać doskonale w swoich sportowych szortach? Jeśli tak, to koniecznie musisz poznać kilka zasad, które ci w tym pomogą. Sprawdź.

Sportowe szorty to bardzo często wybierane ubranie jako element stroju na fitness . Są idealne do ćwiczenia latem w trakcie upalnych dni. Jednak czasem nasze nowo zakupione szorty nagle przestają dobrze wyglądać. Czemu? Może podczas ich zakupu popełniasz kilka błędów. Aby tego uniknąć kieruj się pewnymi zasadami, które pomogą ci świetnie wyglądać w sportowych szortach .

Istnieje kilka fasonów sportowych szortów. Każdy z nich lepiej wygląda na innej figurze. Oto, jak dopasować szorty do sylwetki: 

Masywne uda 

Jak dobrze wyglądać w szortach - masywne uda / fot. Anna Victoria (Instagram) / mat. partneraJak dobrze wyglądać w szortach - masywne uda / fot. Anna Victoria (Instagram) / mat. partnera Jak dobrze wyglądać w szortach - masywne uda / fot. Anna Victoria (Instagram) / mat. partnera Jak dobrze wyglądać w szortach - masywne uda / fot. Anna Victoria (Instagram) / mat. partnera

Jeśli posiadasz dosyć masywne uda, to tak naprawdę masz dwie opcje do wyboru - albo zdecydujesz się na dosyć krótkie i wycięte po bokach modele, które optycznie wydłużą i wysmuklą nogi albo wybrać szorty dłuższe sięgające mniej więcej przed kolano. Ta druga opcja jest dobra tylko dla wyższych kobiet. Ponadto dłuższe szorty powinny być w ciemniejsze kolorystyce, która wyszczupla. Ważne też, aby nogawka szortów była luźna i nie obciskała uda. 

Niski wzrost, chłopięca sylwetka, szczupłe nogi 

Jak dobrze wyglądać w szortach - niski wzrost, chłopięca sylwetka / fot. Kayla Itsines (Instagram) / mat. partneraJak dobrze wyglądać w szortach - niski wzrost, chłopięca sylwetka / fot. Kayla Itsines (Instagram) / mat. partnera Jak dobrze wyglądać w szortach - niski wzrost, chłopięca sylwetka / fot. Kayla Itsines (Instagram) / mat. partnera Jak dobrze wyglądać w szortach - niski wzrost, chłopięca sylwetka / fot. Kayla Itsines (Instagram) / mat. partnera

Jeśli masz dosyć chłopięcą sylwetkę, szczupłe nogi oraz jesteś niska, to stanowczo decyduj się na szorty o krótkich nogawkach. Możesz wybrać modele przylegające do ciała albo zdecydować się na luźniejszą nogawkę. Aby dodać sobie parę centymetrów wzrostu wybieraj modele o podwyższonym stanie oraz mocno wyciętych nogawkach. Wydłużą nogi, podkreślą talię oraz dodadzą krągłości w biodrach.

Duża pupa 

Jak dobrze wyglądać w szortach - duża pupa / fot. fitnessapparelexpress.com / mat. partneraJak dobrze wyglądać w szortach - duża pupa / fot. fitnessapparelexpress.com / mat. partnera Jak dobrze wyglądać w szortach - duża pupa / fot. fitnessapparelexpress.com / mat. partnera Jak dobrze wyglądać w szortach - duża pupa / fot. fitnessapparelexpress.com / mat. partnera

Jeśli masz dużą pupę, to wybieraj luźne szorty o bufiastym fasonie i szerokich nogawkach. Odwróci to uwagę od dużej pupy i sprawi, że poczujesz bardziej komfortowo. Oprócz tego unikaj też wzorzystych tkanin, które optycznie powiększą pupę.

Więcej modnych szortów oraz sprzętu do ćwiczeń znajdziesz poniżej!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.