Jak dobrać biustonosz sportowy do rodzaju biustu

Biustonosz sportowy został stworzony przede wszystkim dla Twojego komfortu, ma on unieruchomić biust, ograniczając jego ruchy. Jednak, aby spełniał on swoje zadanie musisz go odpowiednio dobrać do rodzaju Twoich piersi.

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na rozmiar biustonosza i dopasuj go do rozmiaru swoich piersi. Następnie niezwykle ważne jest dobranie właściwego kroju ze względu na rodzaj biustu, a także materiału z jakiego został wykonany biustonosz. Dobrej jakości top, powinien być wykonany z tkaniny "oddychającej", dzięki której nie będziesz Twoje piersi, a jednocześnie nie krępować ruchów Twojego ciała podczas treningu.

Jak dobrać biustonosz sportowy do rodzaju biustuJak dobrać biustonosz sportowy do rodzaju biustu Karolina Brzuszczyńska Karolina Brzuszczyńska

Agnieszka z naszej redakcji wybrała stanik podtrzymujący piersi. Agnieszka jest karmiącą mamą, a jej piersi po ciąży potrzebują dodatkowego wsparcia ze strony biustonosza, dlatego na trening wybiera zazwyczaj taki, który posiada dodatkowe miseczki usztywniające.

Jak dobrać biustonosz sportowy do rodzaju biustu?Jak dobrać biustonosz sportowy do rodzaju biustu? Karolina Brzuszczyńska Karolina Brzuszczyńska

Staniki posiadające miseczki usztywniające, to idealnie rozwiązanie dla kobiet z większym biustem. Przede wszystkim to duży komfort dla nas i naszych piersi, które w zwykłym, nieusztywnianym topie są narażone na wstrząsy i deformację. A co z doborem staników dla małych piersi?

Jak dobrać biustonosz sportowy do rodzaju biustu?Jak dobrać biustonosz sportowy do rodzaju biustu? Karolina Brzuszczyńska Karolina Brzuszczyńska

Małe piersi nie potrzebują takiego wsparcia, jak duże. Mimo to chyba żadna z nas nie chce czuć się na treningu niekomfortowo ze względu na mały biust? W tym przypadku warto wybierać modele biustonoszy nieco bardziej zabudowane. Ja, jako posiadaczka małego biustu często wybieram cienkie materiałowe staniki sportowe, jednak zazwyczaj decyduję się na takie z delikatną wkładką, która nieco "uwypukla" moje piersi.

Dlaczego zakup odpowiedniego biustonosza to dobra inwestycja?

Źle dobrany biustonosz, noszony przez dłuższy czas, może doprowadzić do deformacji naszych piersi, a nawet bóli i uszkodzeń kręgosłupa. Dodatkowo niewygodny stanik, wiąże się z uczuciem dyskomfortu i dekoncentracją, a co za tym idzie nieefektywnym treningiem. Dlatego dobór odpowiedniego biustonosza jest niemalże tak istotny, jak dobór właściwego obuwia sportowego, ponieważ zarówno jedno, jak i drugie może doprowadzić do zmian w naszej postawy, deformacji sylwetki, a w konsekwencji do kontuzji. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.