Biustonosz sportowy - jak wybrać odpowiedni model w zależności od wielkości biustu?

Biustonosz sportowy to pierwszy element stroju sportowego, w który powinna się wyposażyć każda ćwicząca kobieta. Podczas wysiłku fizycznego nieunieruchomiony biust porusza się, podlegając wstrząsom, które mogą powodować deformacje i uszkodzenie piersi. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni biustonosz tak, by skutecznie chronić biust i czerpać z treningu jak najwięcej przyjemności.

Compression bra (biustonosz kompresyjny)

Ten rodzaj stanika sportowego najlepiej sprawdzi się u pań z niewielkim lub średnim biustem (rozmiar A i B). Biustonosz kompresyjny należy do modeli dosyć obcisłych i dopasowanych, które mają za zadanie przyciskać piersi do klatki piersiowej. Tak skonstruowany stanik nie posiada osobnych, odizolowanych miseczek, lecz unieruchamia biust trzymając go razem.

Encapsulated compression bra (biustonosz z oddzielnymi miseczkami)

Taki rodzaj stanika przeznaczony jest dla pań o większym biuście. W tym modelu każda pierś przyciskana jest do klatki osobno, co zapewnia większą stabilność, której potrzebują kobiety z dużym biustem. Tak skonstruowany biustonosz sprawdzi się nawet przy intensywnej aktywności fizycznej, skutecznie chroniąc piersi przed nadmiernymi wstrząsami

Adjustable encapsulated compression bra (biustonosz z oddzielnymi miseczkami i regulacją)

Ten model biustonosza również posiada odseparowane miseczki, które oddzielają piersi podtrzymując je osobno. Dodatkowo wyposażony jest w regulowany pod biustem pas, przypominający zapięcie w standardowym staniku. Ten rodzaj biustonosza sprawdzi się u pań posiadający obfity biust, które mają trudności z dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru stanika sportowego. Regulowane zapięcie sprawdzi się również u ćwiczących kobiet w ciąży, których piersi stale rosną.

Zobacz jeszcze więcej biustonoszy sportowych!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.