Pierwszy trening na siłowni? Zobacz co musisz wziąć ze sobą!

Pierwszy raz wybierasz się na siłownie i nie wiesz co powinnaś ze sobą wziąć? Boisz się, że zapomnisz o jakiejś niezbędnej rzeczy? Sprawdź naszą listę i idź na trening bez obaw!

Strój sportowy

Oczywiście najważniejszą rzeczą, o której nie można zapomnieć wybierając się na trening, jest odpowiedni strój. Podczas ćwiczeń najlepiej sprawdzą się wygodne ubrania, które nie będą krępować ruchów. Na początek wystarczą zwykłe spodnie dresowe czy leginsy oraz koszulka z przewiewnego materiału. Ważny jest także dopasowany stanik sportowy, który skutecznie unieruchomi biust, chroniąc go przed wstrząsami, oraz sportowe buty. Wybierając się na siłownię zapomnij o trampkach czy zwykłych tenisówkach. Źle dobrane obuwie może skutkować kontuzjami i negatywnie wpłynąć na nasz komfort podczas ćwiczeń. Zobacz jak wybrać odpowiednie buty  tutaj.

Źródło: www.instagram.com/annalewandowskahpba

Ręcznik i woda

Kolejną rzeczą niezbędną podczas treningu na siłowni jest ręcznik. Wiele osób zaczynających swoją przygodę z ćwiczeniami, a także tych, którzy trenują już długo, zapominają o tym istotnym elemencie. Noszenie ręcznika jest kwestią zarówno higieny, jak i kultury. Używając maszyn dostępnych na siłowni korzystaj z ręcznika, dzięki czemu nie pozostawisz na sprzęcie mokrych plam potu, zapewniając komfort innym ćwiczącym. Nie możesz zapomnieć także o butelce wody. Wykonując nawet mało intensywny trening należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, które wpływa na prawidłową pracę mięśni. Wiele siłowni posiada na sali krany z wodą pitną, w których możesz napełnić swoją butelkę czy bidon.

Źródło: www.instagram.com/annalewandowskahpbaŹródło: www.instagram.com/annalewandowskahpba Źródło: www.instagram.com/annalewandowskahpba Źródło: www.instagram.com/annalewandowskahpba

Przydatne drobiazgi

Wiele kobiet, które po raz pierwszy wybierają się na siłownie zapomina o małym, ale przydatnym drobiazgu. Gumka do włosów to jedna z wielu rzeczy, które mogą okazać się niezbędne podczas treningu. Długie, rozpuszczone włosy będą przeszkadzać podczas wykonywania ćwiczeń, a nasza fryzura po wyjściu z siłowni będzie pozostawiać wiele do życzenia. Innym ważnym przedmiotem, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie treningu, jest odtwarzacz muzyki. Ćwicząc z naszymi ulubionymi piosenkami jesteśmy lepiej zmotywowani, a czas spędzony na siłowni mija błyskawicznie.

Źródło: www.instagram.com/annalewandowskahpbaŹródło: www.instagram.com/annalewandowskahpba Źródło: www.instagram.com/annalewandowskahpba Źródło: www.instagram.com/annalewandowskahpba

Zobacz inne rzeczy, które przydadzą ci się na siłowni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.