Jakie buty wybrać na trening? [TEST MYFITNESS]

Rodzaj odpowiednich butów zależy przede wszystkim od tego, do jakiego rodzaju aktywności fizycznej mają one służyć. Dzisiaj postanowiłam przetestować różne modele butów podczas treningu fitness.

Bardzo cenię sobie wygodę podczas treningów. Uważam, że dobre buty to jedna z najważniejszych rzeczy podczas ćwiczeń, ponieważ to one dbają o to, jak układa się nasza stopa. Jeśli układa się ona źle, to wówczas cała nasza postawa z biegiem czasu ulega deformacji, a to prowadzi do kontuzji. Odpowiednie obuwie powinno amortyzować nasza stopę, być wygodne, ale jednocześnie stabilne podczas ćwiczeń. Postanowiłam przetestować trzy różne modele butów, różnych marek.

1. REEBOK FIRE TR

Przede wszystkim podeszwa środkowa została wykonana z pianki EVA i amortyzuje ona stopy przez cały trening. Natomiast nietypowy wzór na podeszwie pozwala na dobrą przyczepność podczas dynamicznych ruchów.

buty na treningbuty na trening test myfitness

2. Adidas ZX FLUX ADV VIRTE

Przede wszystkim model tych butów jest przewiewny, więc idealnie sprawdzają się w upały. Dodatkowo  cholewka z siateczki o plecionym designie i amortyzowana pięta zapewniają wygodę podczas treningu.

buty na treningbuty na trening test myfitness

3. Nike FREE TR7

Nietypowy wzór na podeszwie zewnętrznej gwarantuje wielokierunkową elastyczność i równomierne rozłożenie nacisku, co przekłada się na większą stabilność. W dodatku sa wykonane z pianki i siateczki, co zapewnia przewiewność i pozwala stopie oddychać. Zdecydowanie jedne z wygodniejszych butów jakie miałam. 

buty na treningbuty na trening test myfitness

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.