Co założyć na trening w plenerze? [5 PORAD]

Trening w plenerze niesie za sobą ogrom korzyści. Przede wszystkim to świetna okazja, by zrealizować swój plan treningowy i jednocześnie zaczerpnąć świeżego powietrza. Jednak zmienna pogoda w ostatnim czasie potrafi nas zaskakiwać - jak się na nią przygotować?

Treningi outdoorowe są w ostatnim czasie jedną z moich ulubionych aktywności. Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu, a w szczególności kiedy za oknem świeci słońce. Jednak w ostatnim czasie pogoda nieco zaskakuje, a jak wiadomo nieodpowiednie ubranie może zepsuć cały trening. W związku z tym postanowiłam podzielić się z Wami moimi sposobami na odpowiednie dobranie ubioru.

Foto: Katarzyna JarzębskaFoto: Katarzyna Jarzębska www.bellarte.pl

Oto 5 porad, jak ubrać się na trening w plenerze:

1. Elastyczne legginsy

Niezależnie od pogody zawsze na trening outdoorowy wybieram ciasne, lecz elastyczne leginsy. Luźne spodnie często nie zdają egzaminu. Natomiast legginsy, najlepiej wykonane z materiału termoaktywnego, lepiej dopasowują się do ciała, zazwyczaj nie przeszkadzają, a ponadto wspomagają krążenie. Koniecznie muszą być wykonane z elastycznego materiału, te bawełniane mogą krepować Twoje ruchy. 

Foto: Katarzyna JarzębskaFoto: Katarzyna Jarzębska www.bellarte.pl

2. Odpowiednia bluzka

W swojej szafie staram się mieć bluzki różnej grubości, które będę mogła dobrać adekwatnie do temperatury. W chłodniejsze dni wybieram bluzkę termoaktywną wykończoną rękawami na palec. Dzięki temu jest mi cieplej w dłonie, a jednocześnie nie krępuje i nie ogranicza ona ruchu moich rąk. 

Foto: Katarzyna JarzębskaFoto: Katarzyna Jarzębska www.bellarte.pl

3. Kurtka wiatrówka

Oprócz bluzki niezbędnym elementem w mojej szafie jest cienka, przeciwdeszczowa kurtka wiatrówka. Taka kurtka jest lekka, a dodatkowo nie zajmuje zbyt wiele miejsca, więc mieści się ona do mojego plecaka lub nerki.

4. Odpowiednie buty

Buty powinny być dopasowane do rodzaju aktywności fizycznej. Mój trening outdoroowy opiera się zazwyczaj na treningu wzmacniającym, w związku z tym wybieram buty o stabilnej, twardej podeszwie. 

Foto: Katarzyna JarzębskaFoto: Katarzyna Jarzębska www.bellarte.pl

 

5. Biustonosz sportowy

Wygodny biustonosz to podstawa i to nie tylko przy treningu na świeżym powietrzu, ale przy każdej aktywności fizycznej. Biustonosz powinien być przede wszystkim wygodny, tak aby nic nie uwierało nas i nie odwracało naszej uwagi podczas wykonywania ćwiczeń. W treningu outdoorowym świetnie sprawdza się bielizna termoaktywna. Jeśli planujecie często aktywność na świeżym powietrzu, to warto w nią zainwestować. 

Photo: www.bellarte.pl