Smartband 2 od Sony. Rewolucja wśród gadżetów dla osób aktywnych fizycznie

Smartband 2 od Sony to opaska pozwalająca kontrolować codzienną aktywność fizyczną. Postanowiliśmy przetestować, czy jest warta wszystkich pozytywnych opinii, jakie czytaliśmy na jej temat, i okazało się, że spełnia dużo więcej funkcji, niż nam się wydawało. Sami zobaczcie!

Smartband™2 od Sony to inteligentna opaska, która pozwala kontrolować naszą codzienną aktywność fizyczną. Dzięki wbudowanemu pulsometrowi i krokomierzowi możemy monitorować ilość spalanych kalorii w ciągu dnia, mierzyć puls, sprawdzać poziom stresu, a także kontrolować jakość snu.

Smartband™2 od Sony - walory techniczne

Na opaskę Smartband™2 od Sony składa się silikonowy pasek i moduł. Jest ona wygodna w użytkowaniu, nie uciska i nie powoduje otarć na skórze. Opaskę dostaniemy w czterech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym, różowym i niebieskim, dzięki czemu możemy dopasować gadżet do własnych upodobań.

Najważniejszą częścią opaski jest moduł, czyli mechanizm, który odpowiada za jej wszystkie funkcje. Składa się on z pulsometru, portu microUSB, włącznika i trzech diod.

Bateria opaski starcza na ok. 2 dni przy ciągłym użytkowaniu z włączonym pulsometrem. Jeżeli wyłączymy pulsometr, to bateria wytrzyma nawet do 5 dni. Możemy ją ładować poprzez podłączenie do komputera kabla USB, który również znajdziemy w zestawie.

ZOBACZ: Trening kardio. Dzięki niemu spalisz tkankę tłuszczową i poprawisz swoją kondycję

Aplikacja Smartband™2 od Sony

Przejdźmy do najważniejszej kwestii, czyli do samej aplikacji, dzięki której możemy na bieżąco monitorować swoją aktywność. Firma Sony dołożyła wszelkich starań, żeby aplikacja była czytelna, prosta w obsłudze, a także, żeby spełniała jak najwięcej funkcji. Aplikacja działa na telefonach z systemem Android i iOS.

Po zsynchronizowaniu urządzenia Smartband™2 od Sony z aplikacją w telefonie, oprócz wyżej wymienionych funkcji, możemy sprawdzić także poziom naładowania baterii w opasce,  kontrolować jakość snu – zobaczyć w jakich godzinach nasz sen był najgłębszy, a kiedy był płytki, oraz monitorować ilość spalonych kalorii w ciągu dnia.

Moją uwagę przykuła wbudowana w opaskę opcja budzika. W aplikacji możemy ustawić alarm, dzięki czemu opaska obudzi nas delikatnymi wibracjami we wskazanym przez nas przedziale czasowym i w najkorzystniejszej dla nas fazie snu - nie budząc przy tym pozostałych domowników. 

Smartband™2 od Sony wysyła również wibracje kiedy ktoś do nas dzwoni lub gdy dostaniemy wiadomość.

testtest Paulina Kuczynska

ZOBACZ: 6 ćwiczeń na płaski brzuch, które zrobisz w domu

Aplikacja Lifelog 

Aby w pełni cieszyć się ze wszystkich możliwości, jakie daje nam opaska Smartband™2 od Sony, należy ściągnąć aplikację Lifelog. 

To właśnie w Lifelog będziemy mogli zobaczyć pełny wykres dotyczący pomiaru tętna, poziomu stresu i ilości spalonych kalorii w zależności od tego czy znajdujemy się na treningu czy w stanie spoczynku. Aplikacja mierzy również liczbę kroków, które robimy w ciągu dnia, dystans, który pokonujemy w trakcie spacerów, a także dystans i ilość kalorii, które spalamy w trakcie biegania. W zależności od konkretnej czynności, aplikacja dobiera i wykorzystuje potrzebne parametry.

Dzięki automatycznemu zapisowi danych, możemy zobaczyć dzienne, tygodniowe, miesięczne, a nawet roczne podsumowanie, dotyczące naszej aktywności. Gadżet spodoba się także wszystkim sportowym zapaleńcom, ponieważ oprócz monitorowania swoich postępów, w aplikacji możemy ustalać swoje cele na dany dzień, np. dotyczące ilości dziennego spalania kalorii.

Kolejna rewelacyjna funkcja tej opaski, to możliwość sterowania telefonem. Za pomocą przycisku umieszczonego w module możemy włączać i wyłączać muzykę lub przełączać piosenki, np. w trakcie treningu.

testtest Paulina Kuczynska

Smartband™2 od Sony - Podsumowanie

Podsumowując, opaska Smartband™2 od Sony to gadżet, który idealnie sprawdzi się u osób aktywnych fizycznie, które chcą na bieżąco kontrolować swoje postępy. Dzięki temu gadżetowi jesteśmy w stanie kontrolować rzeczy, których normalnie nie jesteśmy w stanie sami zaobserwować.

Opaska jest praktyczna, wygodna i ładna, dzięki czemu stanowi również świetny gadżet do noszenia na co dzień. Minusem opaski jest to, że z pełnych funkcjonalności aplikacji Lifelog będą mogli korzystać tylko użytkownicy Androidowi.

testtest Paulina Kuczynska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.