Nike Beautiful X Powerful. W tych butach zawsze dobiegniesz do celu

Nike Beautiful x Powerful to pierwsza kolekcja obuwia zainspirowana sportsmenkami oraz ich niebywałymi osiągnięciami. Tworzą ją cztery najpopularniejsze modele, które zostały wykonane z wyjątkowych materiałów i zyskały nową kolorystykę. Każdy z nich oddaje słynne credo: ?Meta nie istnieje?. W kolekcji zobaczymy również buty wykonane z imitującego tory bieżni, tkanego żakardu, które zostały zainspirowane zwycięskim okrążeniami oraz zdjęciami Benoit Samuelson ze słynnego biegu.

W dokładnie 2 godziny, 24 minuty i 52 sekundy Joan Benoit Samuelson rozpoczęła rewolucję.
Czas: 1984 rok. Miejsce: Los Angeles. Wydarzenie: pierwszy w historii igrzysk olimpijskich maraton kobiet

To osiągnięcie zaprzeczyło konserwatywnym przekonaniom, ograniczającym dystans, na którym startują kobiety do maksymalnie 1500 metrów. Wierzono bowiem, że kobiety nie są w stanie fizycznie pokonywać dłuższych odległości. Ten wyjątkowy bieg był zwieńczeniem wieloletniej kampanii o włączenie biegu maratońskiego kobiet do programu igrzysk. Prowadziła ją IRC (International Runners Committee), organizacja utworzona przez biegaczki, która była silnie wspierana przez Nike.

nikenike nike

Występ Benoit Samuelson w Los Angeles, już zawsze będzie kojarzył się z jej słynnym mottem: „Meta nie istnieje” („There is no finish line"). Hasło, według którego żyje biegaczka, stało się również inspiracją dla Nike do nieustannego wspierania kobiet w sporcie, bez względu na dyscyplinę jaką trenują. Na przestrzeni lat zaangażowanie firmy stopniowo rosło: od zorganizowania biegów NikeWomen, poprzez serię międzynarodowych wyścigów, dzięki którym idea mogła się rozprzestrzenić na cały świat i ewoluować do całej społeczności NikeWomen. Obecnie należą do niej ponad cztery miliony kobiet z całego świata, które motywuje do treningów i biegania wspólny sposób myślenia i chęć pokonywania własnych ograniczeń. Kolekcja Nike Beautiful x Powerful jest celebracją ewolucji, jaką przeszedł kobiecy sport, a którą zapoczątkowało inspirujące zwycięstwo Benoit Samuelson. 

Kolekcja Nike Beautiful x Powerful Premium Leather jest dostępna od 6 października br. na nike.com oraz u sprzedawców detalicznych na całym świecie. Modele Nike Beautiful x Powerful Jacquard będą dostępne od 1 grudnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.